Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám lebeszélni a...

Hogy tudnám lebeszélni a szüleimmel hogy nem akarok velük élni az egyetemei éveim alatt?

Figyelt kérdés
A szüleim rá akarnak beszélni hogy érettségi után lakjak velük egyetem alatt! De nekem semmi kedvem most már lassan 18 éves vagyok és még este nyolcra haza kell érnem pénteken, a hét többi napján haza kell mennem suli után egyből. Értem ezzel biztonságba akarnak tudni meg stb de teljesen élettelenek érzem magam. Szórakozni akarok mint a többi velem egykorú/bulizni. Ha már most nem tudok, akkor legkésőbb egyetemista koromra hagy élvezem már ki a fiatalkorom. A szüleim nem fognak változni! Szerintetek Mit csináljak?

febr. 12. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Jelentkezz olyan egyetemre, ahova csak a campusrol tudsz bejarni. ;-)
febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha koliba nem jutsz be, akkor nagyon sehogy nem tudsz elköltözni, mert az albi nagyon drága egy diáknak. Max más egyetemistákkal együtt lakva felosztva a költségeket. Nyilván így dolgoznod is kellene mellette, amennyiben nem támogatnak anyagilag, ami miatt már ugyanott vagy kb a bulira jutott idő szempontjából.
febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
18 éves ha elmúltál odamész, ahová akarsz. Ha annyira fontos neked a saját szabadságod, költözz el, jelentkezz egy távoli egyetemre, menj kollégiumba és kezdj el dolgozni, tartsd el magad. Ha ennyire nem értenek meg a szüleid, muszáj vagy ezt tenni, ha önálló akarsz lenni.
febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell oket meggyozni, azt csinalsz, amit akarsz, ha mar a 18-at betoltotted.
febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

És ezt hogy képzeled el? Tartsanak el, finanszírozzák a bulikázásod, csak ne szóljanak bele az életedbe?

Vagy dolgoznál, és önellátó lennél?

febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%

2 út van.

A dolgozol, nem lesz idő bulizni.

B otthon laksz ingyen!

Hidd el nem a B-vel jársz rosszul!

febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit te szeretnél, ahhoz nem az engedélyük, hanem az anyagi támogatásuk kell neked. De sejtheted, hogy ha ennyire bekorlátoznak, akkor nem fogják fizetni, hogy elköltözz és azt csinálj, amit akarsz.

Szóval vagy maradsz otthon, és elfogadod a játékszabályokat (mondjuk én biztos próbálnám megbeszélni, hogy egyetemistaként, felnőttként ennél már nagyobb mozgástérre van szükséged), vagy mész, ahová szeretnél, de akkor neked kell finanszírozni a megélhetésedet.

febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!