Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha meghívtok egy ismerőst...

Ha meghívtok egy ismerőst vendégségbe, milyen ételekkel készültök, ha várható, hogy sokáig ott lesz?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk délután megy át és este 7-fél 8 marad és gyerek is van. Csak rágcsálni való? Vagy valami egyszerűbb vacsinak való szendvics, virsli, tojástántotta, vagy ha éppen amúgy is van otthon hétvégén hidegkonyhás étel, az mehet?

Nem akarok túlzásba esni, de ha épp vacsora időben vannak ott akkor akár ehetnek is. Vagy ezt nem illik? (Engem nem zavarna.)


febr. 17. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a vacsora mindig hideg, ha valaki nálunk van és késöbbre ottmarad, azt eheti, amit mi.

Direkt csak akkor készülök, ha vacsorameghívásról volt szó.

febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha vendégségbe hívok valakit, akkor nyilván van rágcsa, kaja, üdítő, alkohol, minden, h meg tudjam kínálni és majd ő eldönti, h mit kér. Erről szól a vendégség.
febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdítő, édes és sós rágcsálnivaló.

Esetleg sütnék pogácsát, ha van időm. Vagy egy egyszerű kevert, bögrés sütit.

A szendvics is jó, ízlésesen tálalva, olyan kis apróbb vendégváró szendvics formában.

febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem túlzás a szendvics, ugye? Hidegkonyhás cuccal nem készülnék külön, de ha éppen van kész és megkínálom a vendéget az nem gáz?
febr. 17. 19:20
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
#4 életedben nem vendégeltél még meg senkit és te sem voltál soha vendégségben?
febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Én vendégként nagyon örülnék hidegkonyhás ételeknek.
febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5# de, nyilván voltam én is, meg jöttek is hozzánk, eddig semmi negatív nem volt, csak most történt egy visszalépés egy ismerősnél ilyen téren, és arra a következtetésre jutottam, hogy talán azért neheztel, mert kellemetlen helyzetbe hoztam. Nekem nem volt nehéz elfogadni amit adtak. És adni sem nehéz, de ez az ismerős csak nasit kínál mindig, ezért gondolkoztam el, hogy túlzásba estem esetleg - nekem nem baj, ha csak nasit kínál, de lehet, hogy neki igen - csak akkor meg nem tehetem amit szeretnék... mert nagyon szeretem kínálni a vendéget amivel csak tudom, ill. szeretek sütni-főzni és tök jó látni, amikor valakinek ízlik amit csinálok (ezt egyébként ők is tudják rólam).

Örülök azért, hogy többeteket nem zavarná ha "több minden" is van.

febr. 17. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit úgy hívok meg, hogy az ottléte lefedi a vacsoraidőt, akkor nekem egyértelmű, hogy vacsorával is készülök, hiszen nyilván éhesek leszünk. Mondjuk ha ilyen kötetlen dolog van, akkor rendelek pizzát vagy ilyesmit.
febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sós és édes rágcsálnivaló mindenképp, többféle üdítővel, esetleg (alkoholmentes) sörrel, de ez már nagyon függ a konkrét vendégektől. Pogácsát mondanám én is, azzal nem lehet mellélőni, illetve az is nagyon finom, illetve gusztusos, ha egy kinyújtott leveles tésztába lyukakat vágsz, és azokba virslit bújtatsz, majd fűszerezed, és tojással lekened, majd sütőbe tolod.

Leveles tésztát meg lehet csinálni pizzaként is, bár mi saját magunk szoktuk csinálni a tésztáját is; ezt, az utóbbi verziót már több helyen is elsütöttük, és nagyon szokták dicsérni.

febr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!