Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy feltort...

Honnan tudom meg, hogy feltortek a Facebookoldalamat? Mik a jelek?

Figyelt kérdés
febr. 23. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy átírják a neved és nem tudsz belépni. Átlag ember nem töri fel a facebook-od aki esetlegesen az ismerősöd. Amit leírtam ott is általában a usererror miatt történik a feltörés és BOT-ok csinálják.
febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehat ismeroseim nem tudnak felorni facebook oldalt?

Leirnad ezt reszkrtesebben hogyan torteni egy feltores es kik es mik csinaljak?

Koszi 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

febr. 23. 12:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem. Feltörni nem fogják. Ez nem ilyen, hogy neten leszed valamit és máris tud feltörni más oldalakat.

Hackerek komoly feladatokat végeznek, és olyan inkognitoban vannak, hogy nem akarnak lebukni. Pl sok vpn-t használ.

És ja, egyszerűbb oldalakkal nem fognak foglalkozni.


Inkább a felhasználó baszta el valamit, pl ugyanazt a jelszót használja, mint az emailen. Emailen vagy fb-n nincs kétlépcsős titkosítás.

febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom.

De megis kik a Hackerek? Hallottam mar hogy ismerosom oldalat feltortek. Miert pont az ovet?

febr. 23. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:

attól hogy mindenki ezt mondja, hogy jajj ellopták az oldalamat, automatikusan azzal mondják, hogy feltörték.

Ez megy mindenhol, miközben felhasználói hiba volt, nincs tisztában a biztonsági szabályokkal.

febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy neten van hackerről leírás, ha érdekel ott olvasd el.
febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugy "torik fel a feszbukodat", vagy az ismeroseidet, hogy a hacker kuld egy fake levelet a Facebook neveben, hogy add meg kododat neki, kulonben ez meg az fog tortenni. Amint megadod, onnantol az ovek az oldal. Igy kuldenek neked is ilyen leveleket az ismeroseid, akiknek az oldala mar a hackere. Vagy ahogy feljebb irtak, hackerek futtatnak erre programokat, vpn-en, zombikon at. Nem eleg hozza rendszergazdai szint. Szep a hacker romantika, csak tudni kell, mi ez, mi ertelme van, mire hasznaljak es mire jo. Igy vagy ugy. ;-)
febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

"Emailen vagy fb-n nincs kétlépcsős titkosítás."


Sok esetben semmit sem ér.


Igazából a sok feltörésnél a felhasználók saját maguk szolgáltatnak jogot vagy épp küldik el, vagy adnak hozzáférést az illetékteleneknek a fiókjukhoz. De facebooknál a legtöbb esetben csak SPAM-elnek vagy ilyen általános célra használják sok ezer másik fiókkal együtt. Senki sem kíváncsi sem Kínából sem Afriákból semmilyen üzenetedre és képedre.


Ez általában azért jó, mert hamarabb mennek rá az emberek a csaló linkekre, ha ismerőstől érkezik, mintha random nevű kínai/orosz/afrikai ember küldené, hogy ide kattints, mert nagyon jó lesz neked.


A facebook lenyúlások általában nagyobb csalások részei..

febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8# azért nem teljesen így van. egy normális oldalon elküldi sms-ben a megerősítő kódot.

a linkelés max akkor menne, ha nincs kétlépcsős titkosítás.


Bár lehet igazad van, nekem nincs ebben tapasztalatom, sosem lopták még el az adataimat :D

febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9


Én csak azért mondtam, hogy semmit nem ér, mert láttam olyan facebook lopást amiben az illető az ismerősétől kapott valami üzenetet (pontosan nem is tudta elmondani mit) és ráment egy linkre, majd kapta a kétlépcsős SMS-t és az is benne volt az üzenetben, hogy a adja meg az SMS-ben kapott kódot neki. Természetesen simán megadta és vitték is a facebookot. Azért mondom, hogy a kétlépcső a hülyeség ellen nem véd meg.


Banki dolgoknál is EU-ban kötelező csak. Ha onnan kapsz terhelést a kártyádra ahol nincs semmi ilyesmi akkor nem ment meg semmilyen kétlépcső. Instant levonja a pénzt például.

febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!