Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha rajongói levelet írok, az...

Ha rajongói levelet írok, az eljut a hírességhez is?

Figyelt kérdés

Egy külföldi híresség rajongója vagyok már több, mint tíz éve. Szeretnék neki írni pár sort, milyen nagy hatással volt rám a munkája és mennyi mindenben inspirált az önmegvalósításban. Erre régebben semmilyen lehetőségem nem volt, viszont mostanában rátaláltam pár lehetőségre.

Ezzel kapcsolatban három dolog aggaszt. Az egyik, hogy el sem jut hozzá az üzenet, mert nem veszi figyelembe, mert biztos több tízezren írnak neki nap, mint nap. A másik, ha el is lesz olvasva, nem ő, hanem az ügynöksége fog válaszolni, de így megint csak őhozzá nem jut el. A harmadik félelmem, ha el is jut hozzá az üzenet és elolvassa, akkor is ugyanolyan általános rajongónak fog hinni, mint bárki mást.

Pedig az életem nehezebb szakaszaiban csakis az ő inspirációja tartotta bennema lelket. Tudom, ostobaságnak hangzik - megértem, ha lenéztek miatta - de támogató családi és baráti háttér nélkül elkezdeni az életet úgy, hogy magadra vagy utalva és egyedül az álmaid visznek tovább, nehéz.


Azóta rendeződtek a dolgaim, de az ő iránti tiszteletem és hálám örökké megmarad.



febr. 27. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A menedzsment foglalkozik vele, ha egyáltalán.
febr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarlak elkeseríteni, de ugyanolyan általános rajongó vagy, mint az a pár százezer/millió ember, aki felült ugyanarra a mainstream vonatra
febr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Inkább egy pszichológusnak írj, de most vicces kívül. Nagyon ijesztő, amiket írtál.
febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Világsztároknak megvannak erre a maguk emberei, akik olvassák, válaszolnak (ha egyáltalán). Ténylegesen a hírességekhez csak nagyon kivételes esetekben jut el egy-egy üzenet.
febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
#3 A neved nagyon találó ezen válasz alapján, szóval akkor kioszthatlak?
febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Miből gondolod, hogy te több vagy, mint a többi rajongó? Nekik is ő volt az inspiráció az életük legnehezebb szakaszaiban, ugyanúgy, mint neked. Anélkül is, hogy tudnánk, mi volt neked az a rossz szakasz, feltételezhetjük, hogy vannak a rajongók között, akiknek még sokkal rosszabb volt. Alaptalan azt gondolnod, hogy te különlegesebb rajongó vagy, aki kivételezést érdemelne.
febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Nagy valószínűséggel nem fog.


De még ha tételezzük fel el is jutna, te csak egy leszel a több tízezer rajongójából, akik mind el mondanák neki hogy jaj mennyire inspirálta őket, és hogy mennyire csodálják. Lehet emberekből inspirálódni, meg szimpatikusnak lenni amit csinál, de az ilyen túlzásba vitt rajongás nem egészséges. Nem kell ezekre a sztárocskákra istenként tekinteni, ők is ugyan olyan büdöset szarnak...

febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Attól ki az, meg mit írsz neki és hol.


Pl Neil Gaimannal én már váltottam üzenetet tumblrön, és tudom hogy maga válaszolt.

De ez nem ilyen jajj de szép a szeme beszélgetés volt, hanem érdemben kérdeztem a műveivel kapcsolatban.



Az ilyen paraszociális rajongásra nem szoktak válaszolni. Ez fura, meg beteges is.

Ne viselkedj úgy, mintha régi barátok lennétek egy vadidegen sztárral, ne akarj a magánéletében vájkálni.

febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Semmi baj nincs ezzel, ha a helyén tudod kezelni. Tényleg nem vagy több, mint bármelyik másik rajongó, de miért kéne többnek lenned? Hatással volt rád a munkássága, tiszteled őt, hálás vagy azért, amit neked adott, ezek nagyon szép érzések, és egy egy hírességgel kapcsolatban nagyon sokan éreznek ugyanígy, ez egy egészséges rajongás, és az is tök rendben van, ha ezt megírod neki. Még ha személyesen ő maga nem is olvassa el, azt azért szokták tudni, hogy kb hányan írnak nekik, és jól is esik nekik az ilyen jellegű visszajelzés. Különben van, aki szokott személyesen is válaszolni, természetesen nem mindenkinek, de pár embernek igen, ki tudja, talán pont neked.

Amíg nem képzeled ezt többnek, mint ami, addig semmi gond nincs ezzel, neki ez a munkája, amit te nagyra becsülsz, ez mindenkinek jól esik, a szakácsnak is, a fodrásznak is, a taxisnak is, csak nekik könnyebb ezt személyesen elmondani.

febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (már azoknak, akik a kérdésre válaszoltak!


Igazad van 9-es, nagyon köszönöm a véleményed. Sikerült megfelelő látószögbe helyezned a nézőpontomat. Egyúttal úgy tűnik, te voltál az egyetlen, aki megértette a kérdésemet. A hasonlat a fodrásszal/szakáccsal nagyon találó! Még egyszer köszönöm!

febr. 27. 14:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!