Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki kiírja az insta bemutatkozásnál hogy "she/her"?

Figyelt kérdés

Több lány követőm bemutatkozásában is láttam, de nem értem a jelentését/mögöttes tartalmát. Azt nyilván igen hogy magyarul mit jelentenek a szavak.

Azért kérdezem mert szeretek képben lenni az ilyen dolgokban.



márc. 7. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy a társadalmi neme (azaz gender) szerint ő nőként azonosítja magát, és ő a she/her-ként való ráutalást preferálja. Tehát ha róla beszŕlsz, "she"-t és "her"-t kell használj. Van, aki pl gendersemlegesnek vagy nonbinárisnak tartja magát, ők gyakran a "they/them"-et választják.
márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ah értem. Tehát ezzel a szolidaritásukat fejezik ki a transzneműekkel például, vagy pont az ellenkezője?
márc. 7. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem szolidaritás, ez csak egyértelműsítés, hogy ők a (hagyományos módon) she/her-ök, nem várnak el mást. De amúgy biológiailag férfi is kiírhatja ugyanezt, akkor rá is she/her-ként kellene utalni.

Magyar nyelvben persze ez nehezen értelmezhető, mert nem azt jelenti, hogy őt lánynak hívod, mert ez csupán a társadalmi nem, aminek nyelvi szinten a magyarban nincs leképeződése.

márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, nem sok értelmét látom, de köszi a választ
márc. 7. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Attól még van értelme, hogy te nem látod.
márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Preferált megszólítás. Én nemzetközi online konferenciákon találkozok ezzel, igazából szoktam örülni ha valakinek nem klasszikus angolszász neve van, mert egy ázsiai névről pl fogalmam se lenne hogy milyen nemű az illető.
márc. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!