Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek, ha valaki...

Hogy kezelitek, ha valaki személyes sértésnek veszi azt, ami nem az?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahely, különböző pozíciók, relatíve limitált rálátás egymás munkájára.

Beszélgetünk egymás között, kisebb szakmai vita kerekedik, de jó a hangulat, mire egyik kolléga elkezd sértetten reagálni. Egy szakmai hibáról esett szó előtte, ő ezt sérelmezi, és nem fogadja el mások álláspontját. Úgy állítja be, hogy ez nem vitatéma, neki van igaza, és egyértelműen látszik, hogy magára vette. Hozzáteszem, nem hangzott el sem sértő, sem feltétlenül erős kritika, másrészt szakmai szempontokat beszéltünk meg. Nem az illető szakmáját ráadásul, csak kapcsolatos vele.

A kérdésem, hogy ti hogy reagálnátok ilyen helyzetben? Mit mondanátok, hogy ne legyen munkahelyi konfliktus és ne bántódjon meg az illető? (Hozzáteszem, szerintem semmi bántó nem hangzott el) Itt mindenki szépen elhallgatott meg elsurrangattak az emberek a társaságból, a jó hangulatnak lőttek. Én próbáltam magyarázni, hogy nem bíráltunk senkit, ez pusztán véleménymegvitatás volt, de az illető nem engedte el a témát még ekkor sem.


márc. 7. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Én ilyenkor félre szoktam hívni a kollégát és annyit kérdezek tőle hogy "Attól, hogy szakmai kérdésekben néha nem értünk egyet, még lehetünk jóban, ugye?" Általában kivétel nélkül veszik a lapot.
márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Az egyes tanácsát még annyival egészíteném ki, hogy nyugodt körülmények közt tisztázni vele a tényeket. Ha ezután is hisztizik, az már csakis az ő felelőssége, és az ő baja.
márc. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy őt valamilyen, régebben elkövetett hibájára emlékezteti a vita és esetleg azt gondolhatja: rejtetten lett felhozva ez, direkt miatta.
márc. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Egy rakat ilywn ember van akik mindent magukra vesznek.


Tele vagyok en is ilyen kollegakkal.

Ha a konyhában megkérdezek vkit nem e látta veletlen a poharam akkor ugy veszi hogy megvádoltam lopással es elkezd tamadni hogy ő nem tette el aztán kiabál elkezd le.baszni hogy a szárítorol minidg neki kell elpakolnia merr más napokig otthagyja, és hallja az egész cég es ordít.


Bakker csak annyit kérdeztem nem e látta a poharam..



Egy youtuben levő elaőadásban habár iskolai mobbing témában de azt mondták az ilyen emberek mind dicserethiányos kisebbségi komplexusosak es szeliden dicsergetni kell őket (esetemben pl nagyon örülök annak hogy mindig rend van a konyhában és ügyelsz a szárítóra igyekszem én is rendet tartani)

Es akkor lenyugodnak.


Es szituacios peldák is voltak benne erre.



A nyomorultakkal így kell bánni. Szeliden kedvesen dicsergetve cukin mosolyogva köszöngetni nekik reggel. Mert sérültek es védekezésben tamadásba szokásuk kezdeni.


Ez kivetithető a kollektivára is munkahelyekre hiába sulis előadas (nyugi rövid video)

[link]

márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem reagálok, mert ilyen emberekkel nem foglalkozom.


Egy csomó olyat ismerek, akik minden szrt magukra vesznek, megsértődnek, bizonygatják az igazukat, esetleg komoly vitát generálnak.


Megvonom a vállam és elkönyvelem, hogy hülye, aki mindenen kiakad nulla önkritikával.


Egy időben még foglalkoztam vele, próbáltam megbeszélni a dolgot, de csak a hiszti ment és veszekedés. :D

márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!