Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zavarja egyes embereket...

Miért zavarja egyes embereket az, hogy olcsón lecsapunk valamire és eladjuk drágán ha értékes?

Figyelt kérdés
Burkoltan megkaptam már ezt nem egyszer, volt, hogy nem burkoltan. Akkor azt mondták, szemét vagyok, hogy így akarok nyerészkedni. Elküldtem az anyjába az illetőt. Mi már ez? Te sem anyázol a boltban, hogy mennyi a hús, benzin ára. Pláne, hogy nekem nincs jó fizetésem. Muszáj volt valamit kitalálni. Belekezdtem abba, hogy ha valaki nem tudja milyen értékes amit árul, azt megveszem tőle olcsón és 10x áron adom tovább.
márc. 15. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Engem speciel nem zavar, mit szólnak mások. Én kicsiben játszom ilyet néha. Vinteden vásárolt foltos ruhát megjavítom, tovább adom. Vintage darabok, megveszik őket. Ki mit gondol, ő dolga. Nem is illik véleményt nyilvánítani, főleg nem kérdezetlenül.
márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

" Pláne, hogy nekem nincs jó fizetésem.":

Mindenki erre hivatkozik, aki ilyen gondolkodású.

Van egy ismerősöm, aki bemegy valahova, radarozik, vagy elvisszi vagy megkérdezi, hogy az általa talált cuccot viheti-e? Mindent elad, kereskedik mindennel.

Csak egy kérdés lenne ilyenkor: adózik érte, ad számlát az ügyletről?

Gondolom nem...


Sokak emiatt akadnak ki az ilyenekre...

márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Mert a legtöbb esetben átverés az ilyen fajta üzlet!
márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

A stílusoddal van a baj, hogy nagyon nyerészkedni akarsz és nem érdekel téged, hogy így bánsz az ismerősökkel csak hogy pénzhez juss.

Ha egy vadidegen embernek tényleg szüksége van arra amit te ilyen áron el akarsz adni, az megveszi úgyis. De! Ha nagyon horror áron akarod eladni, lehet hogy nem fogják megvenni mert van olcsóbban is.

Ebbe az országba nem tudsz akkora értékben eladni, hisz alacsonyak a fizetések.

Hasonlót csinálnak amerikában a garázsvásárokban, hogy találnak valami értékeset pl ékszert bevizsgálják és eladják horror áron, szóval mások is csinálják. Ésszel kell mindent.

márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Én külföldről veszem azt, amit itthon kisebb-nagyobb haszonnal eladok.

Mindenkinek ott a lehetőség, hogy ő is beszerezze olcsóbban, ahonnan én. Csak sokan ódzkodnak a külföldről behozataltól, vagy nem tudják hogyan kell. Azoknak eladom én itthon, csak akkor fizesse meg a különbözetet.. 🤷‍♀️

márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mert irigyek.


Egyedül az volt szemétség mikor Chip hiány miatt három meg négyszeresen áron árulták az elektronikai kütyüket a nyerészkedők. Szerintem ez féreg dolog volt. De cégek se voltak különbek. 50 Ezer forintért ment az 5 ezer forintos webkamera a digitális oktatás idején.

márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Irigyek. Ennyire egyszerű. Általában a legtöbb ember mindenkire irígy, akinek bármiben is van egy kis sikere.
márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Megnézném mit és milyen gyakran adsz el dolgokat tíszeres áron.
márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert undorító és szánalmas, amit csinálsz.
márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyerészkedés és a tisztességes árrés vagy tisztességes haszon közötti különbségen van a hangsúly.

Ha van egy termék, amit 1000 Ft-ért szereztél be, akkor a tisztességes kereskedő 100%-os haszonkulccsal dolgozva 2000 Ft-ért fogja eladni, tehát így is lesz rajta 100% nyeresége. Ez így oké.

De aki 10.000 Ft-ért akarja eladni azt, amit egy ezresért vásárolt, tehát nem 100%-ot akar rajta keresni, hanem 1000%-on nyerészkedik és tízszeres áron akar eladni, na az sokaknak szemet szúr. Ez már a tisztességtelenség látszatát kelti. Nem azt a látszatot kelti, hogy win-win az eladó és a vásárló is jól jár az üzlettel, hanem azt, hogy le akarja húzni az eladó a vásárlót és csak a saját haszna érdekli, és úgy gondolkodik az eladó, hogy ha a vásárló van olyan hülye, hogy tízszeres áron megveszi, akkor az az ő baja, megérdemli.

Ha bármilyen üzletben bármilyen termék eladási árát megnézed, az általában a kétszerese, duplája a beszerzési árnak. Ez fair. Ez a tisztességes kereskedés. A tízszeres eladási ár viszont átverés, lehúzás, tisztességtelen piaci magatartás. Jogosan nem nézik jó szemmel az emberek.

márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!