Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Face-n mi ez a profilkép...

Face-n mi ez a profilkép mánia sokak részéről?

Figyelt kérdés
Nem egyszer láttam, hogy valaki akármilyen jó és összeszedett érvet ír valaki, biztos lesz valaki, aki beleköt, hogy de miért nincs profilkép róla, biztos fake a profilja, stb. Nekem ez furcsa és tolakodó. Számtalan fórumon, pl. itt sem, a Redditen sem tesznek ki képet magukról az emberek, mégis lehet hasznos hozzászólásokat olvasni, szóval nem ettől függ. Sőt, még Youtube kommentek közt is találni rengeteg jót.

ápr. 1. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Én sem értem, főleg hogy manapság csak letöltök a netről egy képet vagy más profiltól lopok. Na meg mar AI által generált képet is betehetek, aztán mondja meg az ember hogy ki van a profil mögött.
ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

A Gyakori meg a Reddit anonim oldalak, persze hogy nincsenek profilképek


Ellenben a Facebook egy közösségi háló. Ott, aki arctalan, az azt a benyomást kelti, hogy van rejtegetnivalója, tehát simlis, tehát kamuember.

ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt sosem tudtam megérteni. Nekem az a furcsa, aki ott mindent kipakol: hol született, hányszor házasodott, hova költözött, mikor születtek a gyerekei, stb. Eszembe nem jutna ilyeneket ismeretlenekkel megosztani. 😳
ápr. 1. 19:42
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

3


Na én meg azt nem értem, aki mindenét titkolja. Persze, akinek vaj van a füle mögött...

ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Bár én sok programról és túráról teszek ki képet, de szerintem meg kell találni az egyensúlyt vagy az egészséges mértéket. Ha 2-3 hétig nem történik semmi, akkor nem is teszek ki semmit. Írogatni sem szoktam. De ha csak egy haverral megyek bulizni, attól sem érzek görcsös késztetést képre és így nem feltétlenül születik. Egy bulis haverom igen és csinálunk közös képeket, de azokat valamikor csak ő teszi ki. Helyzetfüggő és képfüggő, hogy nálam megjelenik-e. Nálam egyedül a hosszú és új túrázás az, amiről készül. Mert azokat szeretik a barátaim. :-)


35/F

ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a párkapcsolatom csak korlátozottan kerül ki és ezzel így rafinált vagyok, tehát az ismerőseim többsége egyáltalán nem is lát minket. Párom szintén nem ott éli ki "magunkat" mások előtt.
ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Mint ahogy az ujjaink sem egyformák, az emberek is mind mind mások. Én nem vonok le messzemenő következtetéseket arról, hogy valaki tesz e ki profilképet magáról vagy sem mert mindenkinek szíve joga. Akinek nincs profilképe attól még nem biztos, hogy rejteget valamit, egyszerűen csak lehet, hogy nem tartja lényegesnek, hogy legyen neki. Minden személyes adatunk megadása választható opció, mint ahogy az is ki látja az adataimat, megosztásaimat stb. Minden egyéni döntés kérdése. Engem nem zavar mások szélsőségesebb magamutogatása sem, sőt számomra egy kis pszichológiai jàték, hogy vajon mit jelent ez az. De egyvalamit nem bírok: a kisgyerekeiket folyton mutogató szülőket akik meg sem kérdezik a gyerkőcöt, hogy engedi e egyáltalán, pedig erre egy 2 évesnek is joga van, mindemellett nagyon rossz példát mutatnak ezzel a gyerekeiknek, hogy csak az számít mit raksz ki. Nekem vannak gyerekeim azért érint ez érzékenyen. Ha nagyon ritkán ki is teszek valamit azt megbeszéljük velük. Legutoljára tavaly nyáron volt egy néhány nyaralós kép, de azokat közösen válogattuk össze és nem nyilvános képek csak az ismerősök làthatják. Én amúgy a természetet fotózom sokat arról szoktam kitenni képeket inkább ezeket szeretik az ismerőseim mert számukra szokatlan nézőpontokból fotózok. Emiatt pl a profilképemet is gyakran változtatom, mert mindig mást találok ki és mindig jön egy újabb ötlet amit kipróbálok. Aki nem ismer, azt gondolhatja, hogy ez egy hülye p.csa aki feszt mutogatja magát, de aki ismer az tudja, hogy szeretek kísérletezni és ebbe a profilkép variálása is beletartozik.
ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Én meg az ilyen magadfajta nyugger-gondolkodásúakat nem értem, hogy "hűhanemrakkisohasemmitbiztosegybűnöző". 😂

ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
4.: Hagyjuk már ezt a faj a füle mögött hülyeséget... Az ismerősök láthatnak rólam képet, de Mari néninek Bivalyb.sznádról nem kell látnia, se a Fradi B közepes alkesznek.
ápr. 1. 22:40
 10/13 A kérdező kommentje:
7.: Maximálisan veled értek egyet, a szép természetfotókat én is szeretem. 😊 Az pedig külön szép, ahogy a gyerekeiddel kezeled ezt a témát, nem lájkokra felhasználva őket.
ápr. 1. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!