Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden generációban kb hasonló...

Minden generációban kb hasonló arányban vesznek el mindennapi készségek ahogy változik a világ vagy kirívó az X generáció esete?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezni, hogy nem állítom, hogy bármelyik generáció is rosszabb vagy jobb a többinél, végsősoron mindannyian hasonló emberek vagyunk. Folyamatosan vannak új dolgok, új technológiák, amiket az új generáció már ismerni fog, de az előző már nehezen tanul meg.


De mindezek ellenére pl az 50-es éveiben lévő apám és a barátai rengeteg mindent megoldanak önállóan a ház körül pl kisebb épületeket építenek, falat bontanak, betonoznak, autót szerelnek, burkolnak stb. de ezekből nekünk semmit se tanítottak meg és soha nem is próbálkoztak. És ez a tapasztalata lényegében az összes barátomnak Európa különböző részein (magyarokon kívül főként hollandokat ismerek, de másoktól is hallottam már). Utólag visszagondolva gyerekként főként azt tapasztalatam, hogy a szüleim inkább kivették a kezemből a munkát és próbáltak mindent megcsinálni nekem. Random példa de nyakkendőt kötni se tanított meg soha senki, inkább megkötötték nekem. Aztán végül magamat kellett megtanítanom rá az internetről fiatal felnőttként. Ez az általános tapasztalatom a legtöbb dologgal kapcsolatban. Azt tartom a legfurábbnak az egészben, hogy még a szándékot se éreztem a szüleink generációjában, hogy átadják a tudásukat az ilyen mindennapi dolgok és barkács készségek kapcsán.


Szerintetek tényleg volt egy kulturális váltás a 90-es években gyereknevelés terén vagy ez ugyanolyan tudásvesztés, ami korábban is történt, mert szimplán változik a világ? Vagy mi nőttünk fel burokban és a többi 30 éves tud házat építeni? (Értelemszerűen itt nem a fiatal szakemberekre gondolok.)


ápr. 4. 12:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Generációról generációra változik ez, nem hirtelen. Nagyanyáink, nagyapáink kint dolgoztak a földeken, veteményeztek, kapáltak, kaszáltak, arattak, haszonállatokat tartottak, egész életükben dolgoztak. Anyáink, apáink már kevésbé művelik a földeket, kevesebb haszonállatot tartanak, inkább boltba mennek, mint otthon termeljék meg, amit meg lehet. A kézi munkát sok helyen felváltotta a gépi, jut idő másra is, nem csak a munkára. Mi pedig már abban nőttünk fel, hogy a megélhetéshez, élelemhez pénz kell, nem a föld kapálgatása, nem az ól ganyézása. Ez minden területre kihat, mert generációról generációra más lett a prioritás, noha a cél ugyanaz. Ha jobban bele akarunk látni, akkor lehetne beszélni a fogyasztói társadalomról, az ipari forradalmakról is, mert ezek is jócskán befolyásoló tényezők. Régen ami elromlott, azt otthon megjavították, legyen az akár autó, akár láncfűrész. Ma már ezt nem lehet, mert a mai autók a technológia miatt szervíz igényesek, a láncfűrész meg 10 év helyett jó ha 1 évet kibír anélkül, hogy javíthatatlanul bedöglene. Új láncfűrészt kell venni, autót szervízbe, betonozáshoz, építéshez szakember, nyakkendő kötéséhez Youtube videó és máris kiesik az adott generáció életéből az, ami az előzőnél jelen volt.
ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!