Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki kölcsön kér tőlem...

Ha valaki kölcsön kér tőlem 20.000 ft-ot,akkor az illetőnek nincs egy forint félretett spórolt pénze sem?

Figyelt kérdés
40 éves férfiről beszélünk.

ápr. 4. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Valoszinu.
ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha valaki kölcsön kér, akkor valószínűleg nincs megtakarítása. (Persze lehetnek kivételek, pl van 100.000 ft megtakarítása, meglát egy nagyon jó áron lévő szekrényt 120.000 ft-ért, és kölcsönkér, nehogy elhappolja előle valaki. De lássuk be, ez nem túl valószínű.)
ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Igen, az illetonek egy ft megtakaritasa sincs.

Csak egy kerdes, ha 20ezer ft-ja nincs. Es ha kap jovedelmet es abbol mar eleve minusz 20ezer ftbol indul. Akkor hogyan lesz penze etelre, rezsire... esetleg cigire, piara...?

Es masik kerdes, szted mefadja? Meg tudja adni az ilyen ember, akinek 20 ezer ft-ja nincsen??

ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Vagy palimadárnak véli a másikat. De lényegében sokak nem tartalékolnak, minden fontos nekik (cigi, pia, stb.), így idejekorán mani nélkül maradnak a hó végére.
ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen, vannak rettentő nehéz élethelyzetek, sajnos sokasodóban. Éljen a kleptokrácia! Talpra magyarok!
ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Lehet hogy van megtakarítása, csak le van kötve mondjuk bankbetétben, vagy értékpapírban. És hirtelen megszorult, mert közbejött egy kisebb váratlan kiadás.
ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
6: hat eleg nagy luzernek kell lennie az ilyennek, hogy igy jarjon. ;-)
ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Mi a kontextus? Önmagában ez nem jelent semmit.


Nekem is volt már olyan, hogy ismerőstől/munkatárstól kértem kölcsön mert a kp nem volt nálam, kártyával fizetni, pénzt levenni meg nem tudtam hirtelen. Fordítva én is adtam már kölcsön. Másnap visszaadtam/visszakaptam.

ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
#7 Nem kell "lúzernak" lenni, simán megeshet, hogy éppen nincsen annyi lekötetlen pénze és jobban jár azzal, ha kölcsönkér mintha felbontja a lekötést és bukja az összes kamatot. Tőlem is kértek már kölcsön (családon elül) ilyen okból, nyilván nem 20 ezret. Vissza kaptam mindet.
ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos valószínűleg nincs olyan anyagi helyzetben hogy legyen tartaléka bár szerintem 40 eves korra elvarható lenne, hogy beosztható kerete, egzisztenciaja legyen valakinek. Sajnos ilyen világ van :(

Én is adok bárkinek kölcsön, 40 éves koromra mindent megoldottam, pedig nem kényeztetett el az élet, mára már 1 hitelem nincs, saját lakás, kocsi van, ezért sok mindenről mondtam le fiatalon.

De bárki ismerősömnek adok kölcsön, még azzal a kockázattal is, hogy nem kappom vissza, tudom milyen önerőből hánykolódni az életben

Jó segíteni csak több lesz az ember azzal

ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!