Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak-e magyar(országon...

Vannak-e magyar(országon anyakönyvezhető) unisex nevek?

Figyelt kérdés
Tehát ami se nem női, se nem férfi név, hanem nemtől függetlenül adható. Becenév az van (pl Gabi), de nem erre gondoltam, hanem "rendes" névre, ami nem becenév. Eddig még nem hallottam ilyet hazánkban.

ápr. 17. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincsenek, mert nem lehetnek. Maga az utónévadás is szigorú, hiszen csak engedélyezett listából választható, és nem teszik lehetővé az ilyen azonosságot. A becenév nem hivatalos.
ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Denisz.
ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
1-esnek ment a zöld pipa. Mert igaza van. Viszont vannak nagyon hasonló nevek mint például: lány: Alexa - Fiú: Alex
ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Denisz nekem is eszembe jutott. Van egy már felnőtt barátnőm ezzel a névvel, most pedig a szomszéd kisfiú kapta.
ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Noa. Néhol fiúnak, néhol lánynak írják.
ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
A Denisz férfinév. Női névként adható a Denisza és Denissza. Nincs egyezőség a listában. Hacsak nem magyar utónévként kapta valaki (Denise, Döníz - adhatónak írják, de a mostani listában nincs benne).
ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
#5: a Noa női név, fiú nem kaphatja.
ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
#6 Nem tudom, hogyan kaphatta barátnőm. Lehet, hogy amiatt, hogy mi a rendszerváltás után közvetlenül születtünk és akkor még lehetett így írni.
ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs uniszex névlista.

Minden anyakönyvezhető név szigorúan be van sorolva úgy, hogy csak férfinek vagy csak nőnek lehet adni.

Ami érdekes, hogy Törőcsik Mari eredeti neve Törőcsik Marián volt.

Nos, a Marián férfi névnek van besorolva itthon. De akkor más lehetett a rendszer, vagy nem voltak ennyire szigorúan osztályozva a névalakok.

ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Kíváncsi vagyok, hányan pontozzák még le a #7-es választ.

[link]


Noé formában lehet férfi név: [link]

ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!