Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt a "mindent is"-ezést nem...

Ezt a "mindent is"-ezést nem kellene már abbahagyni?

Figyelt kérdés
Nem vicces, unalmas, semmi értelme és idegesítő. Remélem kikopik majd valamikor az emberek beszédéből.

ápr. 26. 04:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
jól vagy?
ápr. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Mindent is abba kellene már hagyni
ápr. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Engem is rohadtul idegesít ha hallom.
ápr. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Engem is idegesít, kérdést is írtam ki erről korábban. Persze rendben lévőnek találták.
ápr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon ritkan, ha érzékeltetni akarom a túlzást, én is használom. Igaz, nem egy bevett kifejezés, de nem is erzem valami főben járó bűnnek. Engem más új kifejezések jobban zavarnak. (Pl. Az olyan rövidítések, mint koviubi. Attól a falnak megyek)
ápr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elég erős jelzője a semmi-nek. Én is használom. Engem sokkal jobban idegesít a "párom, babó, pocaklako, 14 honaposak vagyunk, bilibe kakálunk" és társai... 😂😂😂
ápr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindent is abba kellene már hagyni...
ápr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Engem is idegesítenek, amiket felsoroltál.
ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#6 Igen, ezek is rémesek. De jelenleg a 'mindent is' megy nagyot és ezt nem csak a babagőzös anyukák használják, hanem nemtől, kortól függetlenül sajnos mindenki. Sokan meg falnak megyünk tőle. Logikailag abszolút helytelen, továbbá a magyar nyelv megerőszakolásának érzem.
ápr. 26. 07:54
 10/18 Szikszai.B ***** válasza:
100%

Szerintem pedig az, hogy az utóbbi években ilyen széles körben elterjedt, pontosan azt jelenti, hogy van helye a nyelvünkben.

Logikailag ne nézd a nyelvet, mert a nyelv nagyon sok esetben illogikus (sőt...). Az a kifejezés, hogy "semmit sem", nem zavar, ugye? Pedig az a "mindent is" negáltja, és mégis teljesen elfogadott, mindenki használja.

ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!