Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezeket érdemes megemlíteni az...

Ezeket érdemes megemlíteni az önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Pályakezdő lévén nem igazán tudok mit felmutatni, ezért próbálok minél jobban informálódni arról hogy milyen egy jó CV, de már annyiféle verziót látok hogy teljesen megzavarodtam már. Szóval, tanulmányokhoz érdemes felsorolni pár tárgyat, amit tanultam, ami mondjuk releváns lehet a megpályázott pozícióhoz? A másik meg hogy most kell bele ilyen "Magamról" rész vagy nem? Mert a canvás önéletrajzok tele vannak ilyenekkel, közben meg azt olvasom sokszor, hogy a HR nem fog ilyeneket végigolvasni.

máj. 16. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem, és nem kell aagamról rész se
máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Én nem írnám oda egyiket sem, viszont az egyetemen elkészített projekteket simán, mert az végülis tapasztalat. Nekem sokat segített anno az első munkahelyemen.
máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Az én önéletrajzom az alábbi módon épül fel:

1. Egy fénykép rólam az alapvető adataimmal (név, születési hely és idő) és elérhetőségeimmel (telefonszám, e-mail cím).

2. Magamról rész, amiben kétmondatban összefoglaltam, hogy milyen vagyok és milyen velem dolgozni (nyilván ilyenkor csak a jót írja az ember).

3. Tanulmányok rész, amikben évszámokkal együtt fel van sorolva, hogy hol voltam gimnazista, egyetemista alap- és mesterszakon, illetve hol voltam Erasmus programokon. Elég, ha leírod milyen diplomád van, annak kell relevánsnak lennie.

4. Önkéntes tapasztalatok, mikor és hol milyen önkéntes tapasztalatokat végeztem, egymondatban, hogy ez miért volt hasznos

5. Munka tapasztalatok, mikor és hol milyen munka tapasztalatokat végeztem, és egymondatban, hogy ez miért volt hasznos.

6. Nyelvi rész, ahol fel van sorolva, mely nyelvekből milyen szinten beszélek, kiegészítve, hogy mikor és hol szereztem nyelvvizsgát belőlük.

7. Egyéb rész, ahol felsorolok minden más, eddig nem említett dolgot, ami hasznos lehet (esetemben ez kimerül a B kategóriás jogosítványban és a BSL ismeretében).


Az önéletrajzhoz pedig csatolva vannak másolatok a nyelvvizsgáimról és ajánlások a korábbi önkéntes- és munkahelyeimről.

25/N

máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

A 3-as válasz tök hasznos, olvasd el figyelmesen, na, úgy néz ki egy full unprofesszionális CV, ezért jó hogy föltetted ezt a kérdés, ezeket kell elkerülni.


Nem kell fotó, csak negatív diszkriminációra ad okot, egyszerűen nem látom a szituációt ahol előnyös lehet. Ha külön kérnek, az pedig hatalmas red flag. Ismerem a dumákat, hogy "jaj a Manager úr számára könyebb arcot rendelni így a CV-hez a kiválasztás során". Nem, vagyis de, de pont ezekért nem dolgozok magyar kkv-nak.

Nem értem miért kéne születési hely egy önéletrajzba, nem az okmányirodában vagyunk, a legirrelevánsabb információ a világon, a születési dátum szintén hülyeség, szintén csak negatív diszkriminációra ad okot. 25 vagy, nem veszünk föl, ki tudja mindjárt elmész szülni bruh


A 2-es pont aranyos :)


Több év tapasztalattal én nem tennék be semmi ilyet, csak cringe módon sülhet el, DE és most jön a nagybetűs DE, pályakezdőként írhatsz valamit, hiszen semmi tapasztalatod. Írd le, hogy "Pályakezdőként keresel állást" etc, angolul nagyon sok jó sablon szöveg van, ollózz össze 2-3 olyat, amelyikkel tudsz azonosulni, és fordítsd le hajrá.


A 3-as válaszadó többi pontjával egyetértek, külön kiemelném, hogy tetszik a sorrend, oktatás fülülre, tapasztalat alulra.


Ami pedig a legfontosabb:


A CV-d sokáig úgy fog keringeni, hogy nem látja, olvassa ember, csak algoritmus. Algoritmus barát módon kell tehát optimalizálni a CV-d.

A Canva, és egyéb szarok emiatt hulladékok, nem veszik be tökéletesen a hr-es scriptek az adatot.

Word-ben csináld, majd PDF-ben konvertálva küld ki, nem kell hogy csiricsáré legyen, szépen meg lehet formázni MS word-ben is.

A jó cv az, amit megtalálnak ezek a scriptek, azaz a lehető legtöbb kifejezésnek kell szerepelnie benne, nyugodtan írd bele a tantárgyakat.


Ami pedig a tapasztalati hiányát illeti, én bekamuznék valami nyári melót (építőipar, fagyi árulás, konyhai kisegítés bármi), a kutya sem fog utána nézni, mindenki feketén csinálja, leellenőrizhetetlen, de cserébe látni fogják, hogy dolgoztál már, bementél időre, és volt már feletted valaki.

máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!