Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A társadalom általában milyen...

A társadalom általában milyen véleménnyel van/lehet a bullyingról?

Figyelt kérdés

Elfogadják, azt gondolhatják hogy az egyén megérdemli?

Hallottam olyat is hogy valaki az áldozatot okozta, hogy miért nem képes megvédeni magát. Meg biztos hogy nem ok nélkül van a cselekedet.



máj. 16. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Rövidrn olyan, mint a linkelt videóban. Igaz csak 14 évesek és lányok, de ez megy nagyban is. A lány meg lett támadva a származás miatt, a barátja zsebre tett kézzel nézi, és a végén a tanár, vagy akármilyen felnőtt még őt hibáztatja


[link]

máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minek kell videózni? Inkább segítenének neki.
máj. 16. 16:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják bystanders. Nem A legtöbb esetben a legtöbb ember ilyen, hiszen, ha közbeavatkoznak ők maguk is áldozattá válhatnak.

Itt a kérdés a felnőtt ember (ha nagyba kivetítjük a hatóság) aki nem állította le az erőszakot, hanem másokat kezdett el felkérdezni, majd áldozathibáztatásba ment át. Tipikus esete a társadalom működésének. Aki nevetve videózott az csak a "minek ment oda" kommentelő.

máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Hat, Kerdezo, izgalmas moralis kerdesek ezek, foleg az aldozathibaztatas.

Nyilvan nem megyek olyan helyeken miniszoknyaban stb., ahol emiatt nagy esellyel megtamadhatnak. A sotet helyeket is emiatt kerulom. Nem keresem a bajt, ha nem muszaj. Ehhez kell a jozan esz. Es nem a liberalis maszlag a jogokrol, mert az kontraproduktiv. ;-)

A masik pedig, amikor az aldozattipusokat talalja meg a horda. Mindig. Ok azok, akiknek nincs onbizalmuk, csendesek, visszahuzodoak. Lsd. az Osztaly c. filmet. Csak egyszer mertem megnezni evekkel ezelott... Nagyon utos.

máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A tapasztalataim alapján az esetén nagyon nagy százalékában az osztálytásrak úgy tesznek, mintha észre sem vennék a dolgot.

Meg vannak akik be is állnak a piszkálásba.

máj. 16. 17:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A mai magyar társadalom totálisa elfogadja ezt. Sosem szól senki sem érte. Ha esetleg szól valaki, akkor mindig a másik (azaz az iskola, az óvóda, a bölcsi, stb.) a hibás, de a szülő-gyerek kizárt, hogy hibás lenne.

Ugyanez van, ha munkahelyen megy ez a dolog. A sértett sosem hibás.

máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#4 én is láttam a filmet, megrázó
máj. 16. 19:20
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez igaz törtébetek alapján.


[link]

máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar társadalomban nagyon sokan áldozathibáztató mentalitásúak, és úgy vannak vele, ha valakit bántanak, az az illető nagyon is megérdemli azt. Amint felmerül a bullying-gyanú, vagy konkrét esetek, a legtöbben elfordítják a fejüket, mert vagy nem mernek belefolyni, a következményektől tartva, vagy nem tudják, mit is kellene tenni. Vagy szimplán nem érdekli őket és/vagy közben örülnek annak, hogy nem őt találták meg.


Nagyon elterjedt dologról van szó..

máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elítélik szóban, közben meg ő maguk is csinálják. Nem véletlen, hogy egy iskolai osztályban alig van olyan, aki a kipécézett mellé állna, a legtöbben beállnak a bullyingba. Mert ezt látják otthon, nem egymás elfogadását. Én is ki voltam pécézve anélkül, hogy okot adtam volna rá és soha nem volt senki, aki kiállt volna mellettem, hogy ez amit csinálnak velem, az nincsen rendben.
jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!