Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért egyre butábbak az emberek?

Miért egyre butábbak az emberek?

Figyelt kérdés
Miért van, hogy lassan már a saját nevüket sem tudják helyesen leírni? Népbetegség lett a dilettantizmus? Van ennek társadalomtudományi vagy populációdinamikai háttere? Lehetséges, hogy semmi sem változott, csak előtérbe kerültek a szerényebb képességű embertársaink az internetnek köszönhetően?

2012. nov. 9. 05:26
 1/9 anonim ***** válasza:
miért gondolod ezt?
2012. nov. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírás a kevés olvasással függ össze. Bár a nyelvtan tanulható, de könnyebb olvasni :)

Nem érték már a tudás, csak a pénz. Halálra tanulod magad, aztán ha nincs kapcsolatod, lehetsz diplomás munkanélküli...

2012. nov. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a tévé nem tanít se írni, se gondolkodni
2012. nov. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
16%

Bocs.. :(((((((((( Nem ismerem ezt a populációdinamikát vagy dilettantizmus nem értem. Mit akarsz???? beszélj érthetően ne célozgass pls mindenféle szcimocizaldinamikazutoperatumoakármikkel lécci! Nem tudom hogy mit akarsz.

Amúgy igen elfelejtik rendesen leírni a saját nevüket is.

2012. nov. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Az igazi baj hogy az ezerszer bebizonyosodott tudományos eredményeket is egyre többen vitatják pont azok akik a tudományban analfabéták!
2012. nov. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég sok dolog közbejátszik,hogy miért butábbak az emberek.Például a helyesírási hibáknak az internethez,kevés olvasáshoz van köze.Például ismerek két embert,akik már 20+ vannak,de egész életükben egyetlen könyvet se olvastak el,gimiben pedig volt 1 lány,aki még azt se tudta,hogy kell leírni az "azt",visszakérdezett,hogy 2 v 1 t-vel kell-e írni:DHa nem csak a helyesírást nézzük,akkor az emberek,attól is lehetnek buták,hogy nézik Disney és társait a tévében(főleg fiatalok)
2012. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem még az oktatási rendszer is közbejátszik,mert annyi felesleges dolgot kell tudni,hogy már nem is figyelnek arra,hogy mi a fontos és mi nem vagy pedig kevernek mindent,stb.
2012. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Az olvasáshoz azért még sincs annyi köze, mivel itt vagyok én. Egyetlen könyvet nem olvastam életemben, pedig már általánosban is tudtam helyesírni :-), és nem is tanultam sokat. Szerintem csak értelmesnek kell születni, vagy értelmes emberek közé. Egyébként meg f*sztudja, nincs kedvem a retardáltakkal foglalkozni, amúgy is felb*sznak.
2012. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as vagyok, és a 7essel teljesen egyetértek.
2012. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!