Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarunk annyira élni?

Miért akarunk annyira élni?

Figyelt kérdés
Pontosabban, ha már elvesztettünk mindent, nem maradt semmink sem, amibe kapaszkodjunk... akkor miért ragaszkodunk annyira az élethez? Gondolok itt pl. a hajléktalanokra/életfogytig börtönbüntetésekre?

#élet #ragaszkodás #élni akarás #miért akarunk élni
2013. máj. 16. 08:28
 1/8 Antimod ***** válasza:
100%
Csak saját nézőpontot tudok erről mondani. Valószínűleg a földi élet annyira gazdag tapasztalatokban, hogy minden perce értékes, legyen az akármilyen. Lehet mondani persze az életösztönt is, de elsődlegesen pszichológiai szinten dől el, mert aki öngyilkos akar lenni (és sziklaszilárdan el is döntötte), annak általában sikerül is (bár börtönben nehezebb kivitelezni). Mégis relatíve kevesen jutnak el odáig, legalábbis a valóban nyomorult sorsúak számához viszonyítva.
2013. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

mik a lehetséges opciók

ha valaki öngyilkos akkor pokolra jut->akarnak élni a keresztények/alacsonyabb szintre kerül stb.

ha valaki meghal semmivé lesz->akarnak élni az értelmesek

egyébként pedig élni jó, szeretnek, szeretsz, boldog vagy, boldogságot adsz, új élmények stb.

2013. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
én nem akarok élni
2013. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A #2-es válaszolóval nem értek egyet. Szerintem a hittel érvelni kevés. És különben sem arra gondoltam, hogy akárki is úgy gondolná, semmi értelme élnie, amikor semmi veszteség nem érte életében. Konkrétan kifejtettem azt, hogy ha már más nem várhat rád semmi, akkor miért kelsz fel reggelente a huzatos aluljáró telefonfülkés beugrójában? Hogy újabb strigulát húzhass a jelentéktelenséged képzeletbeli táblázatán? Hiszen már nem segít rajtad senki. Nem várhatod azt a napot, hogy valaki a kezét nyújtja, és kihúz a szarból. Egy este ott fogsz megfagyni a kövön, ha hiszel Istenben, ha nem. Lehet pár ember még akkor is hisz ebben, hogy pokol, menny... de én nem akarok ebbe belemenni, mert nem hiszek benne, még a végén előítéleteskednék.


Szerintem is pszichológiai alapja van neki, véget vet-e életének ilyen szituációban, de aki nem, az mi szépet láthat még a helyzetében?

2013. máj. 16. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az ember alapvetően kíváncsi lény. Ha úgy érzed nem akarsz tovább élni, tedd fel magadnak ezt a két kérdést: Képes vagyok arra, hogy változtassak és jobbá tegyem az életemet? Mit veszítek azzal, ha megpróbálom? És innentől kezdve kíváncsi leszel, hogy te is tényleg képes vagy-e rá. És kiderül, hogy képes vagy rá. Minden ember képes változni. Ezért mondják, hogy remény mindig van.
2013. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
97%

Szerintem tényleg csak az életösztön! Ha valaki, aki nem tud úszni, beleesik a mély vízbe, rögtön kalimpálni kezd, nem fog, mint egy kő elsűlyedni! Ha már úgy tűnik, hogy semmi jó nem jön neki, akkor is gépiesen csinálja tovább, mert akkor már azt is jónak tartja, ha egy ebédet tud enni, vagy kap egy kis pénzt italra...

Az ember alapvetően ÖSZTÖNLÉNY!

2013. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát szomorú vagyok, mert nem ezt az ösztön választ reméltem. Minden ember más, és más, valaki úgy dobja el az életét fiatalnak, hogy meg van mindene, és mégis kiáll a vonat elé. Nem is egy ilyen hír volt már. Valószínűleg az ilyeneknek a fejével van baj, nem az ösztöneikkel, de ha elvileg tudatosan nem tudsz öngyilkos lenni, mert ott az az ösztön, akkor egyeseknek miért sikerül? Nekik nem működik az ösztön program?
2013. máj. 17. 08:06
 8/8 Antimod ***** válasza:

"Az ember alapvetően ÖSZTÖNLÉNY!"


Az ember ösztönlény is, és nem is. Lélek és ego együttes hatása alatt áll, kinél ez, kinél az az erősebb (talán a lélek fejlettségétől függ mindez). Nem egyformán vagyunk képesek ellenállni a csábításnak, a kísértésnek (pláne, ha ösztöneinkkel egybevágó dolgokról van szó), ugyanakkor lélekszinten képesek vagyunk felülírni az ösztönprogramot, hiszen az ego magától soha nem fog gondolkodás nélkül visszafutni az égő házba, hogy másokat kimentsen, erre utasítani kell.

2013. máj. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!