Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ez elmúljon?

Mit tegyek, hogy ez elmúljon?

Figyelt kérdés
Régen állandó célpont voltam a piszkálódásokra. Ennek bármi lehetett az oka, a legkisebb dolog is. Semmi sem kerülte el a figyelmüket, ha bántani akartak. "Én álltam a kör közepén". A gyötrelemnek sajnos nem én vetettem véget, hanem az, hogy lejárt az iskolarendszerben eltöltött 12 év. És ez nem jó így, mert hiába nincsenek már itt körülöttem, én azóta is igyekszem minden olyat elrejteni magamon, ami bárkinek okot adhat piszkálódásra. Szinte rejtőzködöm, menekülök a világ elől. Sokszor észre sem veszem. Nem merek látványosabb ékszert vagy színesebb ruhát felvenni. De ami nagyobb gond, nem merek véleményt mondani. Attól is félek, hogy ha összebarátkozom valakivel, akin szintén sok bántható dolog van, akkor előttem fogják szidni én meg nem tudok kiállni érte. (ilyen is volt régen)
2013. jún. 29. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az oka annak, hogy bántanak? Láthatólag te sem vagy valamivel elégedett magaddal kapcsolatban, ha még az iskola befejezése után is szégyenled magad. Ez így nem túl jó... legalább bíznod kéne saját magadban.


Amúgy ismerős a helyzet, engem is sokat piszkáltak. Ha gondolod írhatsz privátot.


18/L

2013. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hm.... kineziológia?...

A kodependens csoport lenne még szakavatott, de ma a legtöbb kodependenciával foglalkozó szakember maga is kodependens....

2013. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért foglalkozol mások véleményével? Ne törődj senkivel se, ha piszkálódnak oda se figyelj csak nézd levegőnek őket. Én konkrétan csak pár ember véleményére adok a többit lesz*rom. Lesz*rom ha zavarja milyen ruha van rajtam. Ne foglalkozz senkivel, vedd fel azt a ruhát/ékszert amiben jól érzed magadat. Add magadat.
2013. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez a helyzet, mint veled. Szerencsére már sokat sikerült helyrehoznom magamon, de vannak olyan szituációk, amikben még mindig félek.

Nekem az segített, hogy lett egy olyan barátnőm, aki még nálam is sokkal jobban félt mindentől, és úgy éreztem, hogy ki kell ebből zökkentenem, segítenem kell neki amikor bizonytalan. Így én bátrabbá váltam. Már ő is kezd azóta felbátorodni szerencsére.

A másik, ami segített, hogy elgondolkoztam ezen az egészen, és rájöttem arra, hogy semmivel sem vagyok rosszabb senkinél sem, csak másabb. De hát mindenki másmilyen, mint az összes többi, nem vagyunk egyformák, és nekem olyannak kell elfogadtatnom magamat, amilyen vagyok. Fokozatosan elkezdtem egyre jobban önmagamat adni. Radikális változásokat nem tudtam tenni, évek óta, fokozatosan változom, de érzem, hogy ez így jó lesz. Kedves szoktam lenni mindenkivel, így egyre több olyan ismerőst szereztem már, aki elfogad és szeret.

Addig már te is eljutottál, hogy belátod, hogy ez így nem jó, és ez máris egy nagy dolog, innen már csak előrébb juthatsz! :)

Remélem, hogy neked is sikerülni fog! Kitartást!

2013. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!