Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy fiú, aki tetszik...

Van egy fiú, aki tetszik nekem, még sosem beszéltem vele. Nagyvalószínűséggel füvezik. Segíteni szeretnék neki, mint embernek, akinek gondjai vannak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért gondolod, hogy gondjai vannak, mert füvezik vagy egyéb ok miatt ?
2013. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mert füvezik

én úgy gondolom boldog ember nem nyúl ilyen dolgokhoz

2013. júl. 16. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
akkor nagyon rosszul gondolod
2013. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt rosszul gondolod. Írom ezt úgy, hogy soha nem füveztem. Ettől függetlenül nincsenek előítéleteim azokkal szemben, akik füvet használnak. Az emberi pszichológia sokkal komplexebb annál, mintsem hogy határozottan kategorizálni lehetne adott személy boldogságát annak függvényében, hogy mivel él és mivel nem.


Mindenesetre nekem is volt ilyen barátom, ezért értem a te nézőpontodat is. Anno mi is megegyeztünk az említett füvező barátommal közös másik barátommal, hogy leszoktatjuk az illetőt, de felesleges volt.

Ezzel párhuzamban van egy másik barátom is, aki tudatmódosító szerekkel élt, amikor én megismertem őt. Az egyik barátja mutatta be őt nekem pontosabban és arra kért, hogy szoktassam le, mert neki nem sikerül, hiába próbálkozik. Én el is vállaltam a feladatot, de más módszert alkalmaztam, mégpedig azt, hogy nem közvetlenül mentem neki a dolognak, hogy „ Na most én meggyőzlek téged, hogy rakd le a füvet „ , hanem egyszerűen a barátja lettem, mellette voltam és meghallgattam bármi gondja volt vagy csak egyszerűen dumáltunk mindenféléről, anélkül hogy szóba hoztam volna a füvezést. Na ez a barátom viszont saját magától hagyta abba a szer használatát, mert rájött, hogy nincs rá szüksége.


Az én véleményem az, hogy a tapasztalataim alapján, ennek a döntésnek belülről kell jönnie. Általában nem tart sokáig az, ha valaki egy másik személy miatt szokik le valamiről. Érezni kell belülről, hogy nem kell már az a cigi, pia, fű, kokain, stb., különben soha nem lesz igazi az a leszokás. „ Leszoktam a barátomért/ leszoktam a feleségemért/ leszoktam a szüleimért „ – Nem, ez értelmetlenség szerintem.

SAJÁT MAGÁÉRT kell leszokjon mindenki és az a csel sem jó, hogy szintén VALAKI MÁS próbálja meggyőzni a másik személyt, hogy szokjon le saját maga miatt. Ezt nem ráerőszakolni kell valakire, ezt ő kell igazán akarja és véghezvigye.

Ráadásul sokszor, minél inkább kényszerítenek valakit a leszokásra, annál inkább fog ellenállni. Házastól nem célszerű berontani a házba, főleg ebben az esetben.


Nyilván személyfüggő is a dolog, tehát én nem ismerem az adott srácot, akiről írsz, így nem tudom mennyire öntudatos, mennyire komoly, mennyire érett gondolkodású, stb. Az általam említett két példában is azt akartam körvonalazni, hogy két különböző személy esetében a leszokásnak is két külön fajta kimenetele van.


Az egy másik téma, hogy a füvezést már sokan nem tartják olyan súlyos szokásnak, mint azt korábban gondolták. A hivatalos álláspontok is változásban vannak, sok kutatás elismeri a füvezés hatásait az emberre és ezek a hatások nem mindig negatívak. Ezzel kapcsolatban mondjuk mindenkinek megvan a saját véleménye, de vegyük figyelembe azt, hogy a fű bizonyítottan kevesebb kárt okoz, mint az alkohol, a dohányzás, a kokain, a heroin, stb.

2013. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* Ajtóstól nem célszerű berontani a házba
2013. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. júl. 16. 11:56
 7/8 anonim válasza:
Tekerjél neki egy blantot.
2013. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem csak attól füvezhet egy ember mert ne boldog.Alapból azért füvezik az ember mert szereti az eufórikus állapotot.
2013. júl. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!