Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tesomrol kiderult, hogy...

Tesomrol kiderult, hogy diszkalkulias. Elo fordulhat, hogy nalam is jelen van?

Figyelt kérdés
18 vagyok, hugomrol most derult ki, hogy diszkalkulias, viszont vilag eletemben nekem is nagyon nehezen ment a matek, nagyon nehezen jegyeztem meg a dolgokat, vagy egyszeruen nem is tudtam, attol fuggetlenul, hogy mennyit gubbasztottam felette, mennyit magoltam.. Sokszor epp, hogy nem huztak meg. Es nem azert van, mert lusta voltam tanulni, es megcsinalni a hazit, egyebeket. Ugyan ugy tanultam, mint a tobbi tanatargyat melyekkel nem volt problema, erre meg talan sokszor tobb idot is forditottam, de egyszeruen nem bir megmaradni, nem mennek ugy a kepletek, egyszeruen nem maradnak meg. Sokszor okoz problemat a kivonas es az osztas, ritkabb esetben a szorzas es osszeadas. Esetleg lehet, hogy nala mis jelen van ez a betegseg? Erdemes lenne kivizsgaltatni?

2013. júl. 29. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vizsgáltasd ki :)

Így legalább tuti,h megnyugszol,h nincs baj vagy időben megtudod,h minden okés.

:)

2013. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg enyhébb formában nálad is jelen van. A szorgalmaddal kompenzáltad, emiatt nem derült ki hamarabb. Vizsgáltasd ki magad, persze nincs kizárva, hogy simán csak nincs hozzá tehetséged.
2013. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, a matematika egy eleg erdekes targy. Viszont legtobbszor ketszer annyi idot ultem folotte, mint mas tantargynal es egyszeruen a kepletek nem akarnak menni, es sokszor az alapveto szamolasok sem, van hogy a szorzotabla se akar ugy menni, ahogy kellene. Eleg kinosen erzem mar magamat emiatt, regebben is gondoltam mar ra, hogy nem e a fejemmel van baj.. Aztan most hogy tesomrol kiderult, elgondolkodtam en is..
2013. júl. 29. 12:15
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Diszkalkulia esetén nem a képletek meg a számolások nem mennek, inkább a számoláshoz kapcsolódó alapképességek működnek rosszul. Egyébként pedig nem betegség, ne úgy kezeld. De ha aggódsz miatta, nyugodtan vizsgáltasd ki.
2013. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!