Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol az igazság?

Kavics3 kérdése:

Hol az igazság?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos hogy jó kategóriában vagyok de ezt láttam a legjobbnak.

15 éves vagyok.Van pár barátom akik így járnak esténként ilyen bárokba meg minden mikor ők is velem egykorúak.Elmennek Nosztalgia estekre is.Isznak meg minden,esetleg dohányoznak,csajoznak,pasiznak, jól érzik magukat.Engem a szüleim nem engednek(még,mert azt várják hogy idősebb legyek és majd akkor,ez meg is érthető mert normális családból származom,azok a szülők a furcsák akik már most engedik e gyermeket ilyen helyre).Én is néha elmegyek egy-két barátommal a cukrászdába vagy pizzázni,de nappal nem mind a többiek hogy éjjel mennek.Nem tudom hol az igazság:én is szeretem jól érezni magam mint mások de normális körülmények között(füst meg részegek kíméljenek).

Akkor én is kövessem a példájukat vagy még várjak csajozással meg a bulikkal?



2013. aug. 3. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért egyszer-kétszer te is elmehetsz velük, mert attól, hogy idősebb leszel még nem lesz jobb a füst, vagy kevesebb a részeg, ha csak ennyi tart vissza. Nem kell részegre inni magad, csak annyit kell inni, hogy egy kicsit feloldódj tőle és már a tömeg a füst, vagy az esetleg részegebb alakok sem fognak annyira zavarni, de ha mégis rosszul éreznéd magad, akkor is el lehet menni :P

Ja és ezért nem kell félretenni az értelmesebb, kulturáltabb szórakozást sem, bár ez egyértelmű :P :)

2013. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Lófaszt! :D Nem a lerészegedés az életcélod, ezzel mi a baj? Amúgy meg lehet kulturáltan is bulizni, de lehet hogy ahhoz másik társaságot kéne keresned. Nekem is keresnem kellett egy másikat, mert akikkel eredetileg mentem nem bírtam mert pont ez volt, hogy 1-2 embert össze kellett szedni a bokorból.
2013. aug. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy :) De igazad van akik elmennek egy helyre, ami nem pizzéria meg cukrászda, akkor ott előbb utóbb piázás lesz amiből pedig részegség a ti korotokban.. és ezt úgy mondom hogy ők se úgy mentek el hogy na most megmutatjuk hol kezdődik a detox, hanem mert rosszak voltak a számításaik, és ez lett belőle utána meg mentik magukat mert ők nem ezt várták stb

Fiúként 15 évesen ráérsz az italokkal kísérletezni 17 éves korban is, én annak idején 14 voltam amikor már megszerettem az alkoholt, és most pedig ha nem napi szinten de 2-3naponta megiszok valamit


Semmiből nem fogsz kimaradni, ha eddig is jó társaságod van, arra figyelj hogy egy barátságot néha olyan áron kell megtartani, amit Te nem igazán szeretnél még.

Ha mégis úgy döntesz hogy elmész velük, és akár 1 sört se iszol, akkor esélyes hogy kinéznek maguk közül és többet nem hívnak vagy csak nehezen, de úgyis tudod te mit kell tenni :)

21/F

2013. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem akkor menj majd velük este/éjszaka ha igényled, csak azért mert nekik ez a szórakozás, neked nem kell hogy az legyen :)

idő..

(én se éjszakáztam 15 évesen, nem is bántam meg amúgy, később van időd mindenre bőven)

2013. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem muszáj mindenkinek ilyennek lennie.sőt, jobb is ha van még néhány, hozzád hasonló normális ember! :) az, hogy a barátaid ilyenek, nem azt jelenti hogy neked is ilyennek kell lenned! vagy esetleg még barátkozhatsz másokkal is akik inkább hasonlítanak rád! :)
2013. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

azt még elfelejtettem leírni, hogy a bátyám is 15, de neki még csak megsem fordult hogy elszökjön bulizni! :) néha iszik egy nagyon kevés sört, de még semmi több és ez így van rendjén! :)

2013. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Messze nem tini korú vagyok, véleményem azért lehet. Mégpedig: 15 éves ifjú számára az alkohol szigorúan TILOS Nem csak a törvény szerint, de morálisan, a személyiség, kapcsolatirendszer kialakulása miatt.

Semmit nem veszítesz, ha ezt később kezde el, vagy ha kihagyod az életedből.Az alkohol nem dobja fel a társaságot, csak felszabadítja az ösztönöket, a gátakat szünteti meg, s teszel olyat, amit másnap- ha egyáltalán emlékszel vlamire-- szégyenlesz.

Egy kicsit fordítva működik a világ: Te mentegetőzől azért, meert 15 évesen nem jársz "ívós " társaságba, nem fordítva..

Az már csak költői kérdés, hogy ilyen korú ifjak, hol a bánatban tudnak berugni-- kultur helyre, családra gondoltam-

2013. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jók a válaszok,mindenkinek ment a zöld pacsi.

Csak tudjátok ez fura érzés mert ők mennek én meg nem,de persze én is tudom hogy ez helytelen dolog ilyen korban és nem tudok dönteni de ezek a válaszok segíteni fognak. :)

2013. aug. 3. 14:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Még írhattok válaszokat,szívesen várok mindent!
2013. aug. 3. 17:16
 10/11 anonim válasza:
Szia engem 15éves koromban csak a bátyám felügyelete mellett engedtek el ,mert ő akkor már nagykorú volt , lány vagyok , megértettem hogy féltenek ,de előbb utóbb elegem lett és elkezdtem lázadni ,részegen jártam haza, és csak azért mert nem bíztak bennem hogy tudok vigyázni magamra, most belegondolva igazuk volt ,mert már a mai világban nincs senki biztonságban ,ne csodálkozz hogy féltenek ,fiatal vagy és tényleg már sehol nem lehetsz biztonságban! Nem akarsz inni se cigizni ez ok, de ha elmennél velük és mondják hogy igyál és gyújts rá ha te ellent mondasz kinéznek hogy anyuci és apuci pici fiacskája vagy, de ha ezt tennék akkor le kell szarni őket,mert igaz barátok nem rángatnak bele ilyenbe ! 15évesen még ráérsz szórakozni ,előbb tanulj ,ezzel nem azt mondom hogy ne tombolj,ne éld az életed,csak a tanulás legyen a fő célod, én elbasztam az életem ,mert inkább buliztam mint tanultam volna , most így ennyi után visszagondolva megbántam ,mert lehetett volna tökéletes érettségim ,mert jó eszem van ,csak inkább buliztam, de lett egy szakmám :) Tehát csak akkor menj ha engednek ,ne lázadj ellenük ha nem engednek, ők csak jót akarnak neked , csajoz nyugodtan , de ne szívass senkit, buliz de mértékkel ,ne cigizz mert nincs értelme , ne igyál mert nem tesz jót , régen az volt a menő mikor satu részegre itták magukat a fiatalok ,ma már ezeket kinézik , gondolj bele a legtöbb 13-14 éves kislány már a discoban rázza a seggét és azon versengenek hogy ki hány pasival smárol meg fekszik le egy este alatt! Fiú vagy ez oké ,de tényleg ne akarj olyan lenni mint a többiek csak azért mert te ezt látod ,nem kell követni a példájukat ,elég nagy baj ha már 15évesen bárba járnak és leiszák magukat, 18év alatt nem is lehetne bárba járni ,nem engedhetnék be őket! Fogadd meg a legfontosabb tanulj hogy legyen belőled valaki, bulizz hogy legyen életed, tombolj eleget hogy megtud milyen az éelt,csajozz de ne árts senkinek . . . ezeket tartsd az eszedben és ne feledd el azt ha te valamit nem akarsz akkor arra nem kényszeríthetnek rá
2013. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!