Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb, a tett vagy a...

Mi a fontosabb, a tett vagy a szándék?

Figyelt kérdés

Az-e a fontosabb, hogy segítek másoknak, vagy az-e, hogy ezt milyen hátsó indokból teszem?

Akinek segítek, az gondolom örülni fog a segítségemnek, és nem azt nézi, hogy engem mégis milyen ok vezérelt, hogy segítsek neki.


2013. aug. 19. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van-e valódi önzetlenség, vagy másoknak is azért segítünk, mert mi ettől többnek és jobban érezzük magunkat?


Az a fontos, hogy segítesz másoknak, ha vannak is hátsó gondolataid, valamilyen szinten még visszavárni a szívességet is jogos(pl. elviszed a haverod a szervízbe a kocsijáért, átveszel helyette egy csomagot, hasonló).

2013. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy a tett a lényeg.

Ha mondjuk hajléktalanként kapnék valakitől az utcán 1 milliót (kissé elrugaszkodott példa), akkor én totál hálás lennék neki, és magasról letojnám, hogy ezzel mondjuk csak a nője előtt akart villogni az illető.

2013. aug. 19. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább arra érdemes gondolni itt, hogy mindenkinek vannak ilyen gondolatai, senki sem csak úgy segít másokon, talán a segítség legtisztább módja az, amikor azért segítünk, hogy mi úgy érezzük tettünk valami jót, ami így végső soron ugyan úgy magunkért volt.
2013. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak hátsó szándékkal tudnék segíteni, akkor inkább nem segítek. És nekem se segítsen senki, akinek hátsó szándéka van, és ha olyan a hátsó szándék. Én nem akarok senkit lekenyerezni, engem se akarjon senki zsebre tenni.

Épp ezért csak állatoknak segítek jobbára, vagy annak, aki kér. Nekem ez így tiszta, lehet, sokaknak nem tetszik, de én ilyen vagyok.

Azért meg, hogy mások előtt jobb színben tűnjek fel, pláne nem segítek, mert marhára nem érdekel, ki mit gondol rólam. Ha csupa rosszat, ha csupa jót, akkor is tartsa meg magának, nekem fontosabb, én magam mit gondolok magamról.

2013. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lodgy válasza:
100%
Hát szerintem, ha segítesz valakinek nem feltétlenül az okaid számítanak, manapság az ember minden segítségnek örül. Azal, hogy segítesz azzal valakinek az érdekeit segítesz érvényesíteni ha ezzel a te érdekeid is érvényre jutnak - még ha ő nem is tud róla - abban semmi kivetni való nincs, legalábbis egy pontig...
2013. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az embert a szándék minősíti.
2013. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szándék.
2013. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a szándék fontosabb,bár ha nem kíséri ezt párszor a tett,akkor hiteltelen maga a szándék is. :)
2014. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!