Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az amcsi...

Miért van az, hogy az amcsi sorozatokban a főhősök, ha összejönnek, ugyanúgy a vezetéknevén szólítják egymást?

Figyelt kérdés
Igencsak szeretem a sorozatokat, és többet is végignéztem (1től sokadik évadig) és jópárban összejön a két főszereplő (ha nőről és férfiról van szó). És ilyenkor én furcsának tartom, hogy még évekig vezetéknevén szólítják a párjukat. Pl. miután House összejött Cuddy-val, ugyanúgy Cuddy-nak szólította Lisa helyett; mikor Bones összejött Booth-szal még mindig Booth-nak szólította Seeley helyett; Castle és Beckett esetében is ugyanez, meg fordítva is. Miért van ez így? Ha tényleg összejön az ember, próbál vele személyesebb lenni azzal az illetővel. De szerintem a vezetéknévesdi eléggé távolsáágtartó dolog, nem?

2013. aug. 27. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, gondolom így szokták meg. A nézők, és a sztori szerint a karakterek is.
2013. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
House meg Cuddy kb 5-6 rész erejéig voltak együtt, annyi időre meg felesleges behozni ilyen újításokat. Meg ők amúgy is House és Cuddy, szokatlan lenne, ha Greg meg Lisa néven szólítanák egymást. A többinél viszont fogalmam sincs, nem nézem őket.
2013. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre jó példa az X-aktákból az az eset, mikor Scully ügynök Fox-nak szólította Mulder-t, és a férfi azt mondta, hogy már gyerekkora óta Muldernek szólítják..


Egyébként pedig ez valami angolszász szokás lehet, mert pl John. George Jack lehet bárki, de mivel AMerika egy nagy olvaszótégely a népeknek, vannak egyedi vezetéknevek, amik alapján meg tudják különböztetni egymást.

A másik dolog meg az, hogy az amerikaik angolszászok, és rájuk ez a távolságtartás jellemző.

Harmadik meg: hogy a néző tisztában legyen azzal, melyik sorozat szereplője az illető. Itt is arra gondolok, hogyha pl.van egy Jane White nevű ügynök (most csak kitaláltam egy nevet), és azt mondja egy néző, hogy Jane tök jó csaj, mire egy másik néző: melyik Jane? (mert az elég gyakori név) Ja, White ügynök! Az tényleg.

2013. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!