Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért költenek többet lottóra...

Granulátum kérdése:

Miért költenek többet lottóra az emberek, ha nagyobb a nyeremény?

Figyelt kérdés

Az érdekes az, hogy a valószínűsége ugyanakkora a telitalálatnak 217 milliós és 2717 milliós nyeremény esetén is.

Mégis az emberek sokkal többet játszanak az utóbbi esetben, pedig a 217 millió is több mint elég lenne nekik (nekünk) egy életre.


Tehát mi játszódik le az emberben pszichológiailag ilyenkor?



2013. szept. 7. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez azért nem teljesen így van. A bevétel valószínűleg azért nő, mert egyrészt olyanok is adnak fel ilyenkor lottót, akik máskor nem játszanak. Számukra a korábbi 0%-os (tehát kizárható) nyerési esélyhez képest igen "magassá" válik a nyerés esélye egy szelvény megvásárlásával. Másrészt a korábban lottózok több szelvénnyel játszanak mint általában, így ők is növelik a nyerési esélyüket.
2013. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért,mert ilyenkor úgy vannak vele,hogy megéri megpróbálni.

Ráadásul ilyenkor az alacsonyabb találat is sokkal többet fizet.

2013. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kuplung30 válasza:
Nyerési vágy és úgy vannak vele az emberek ahogy mondja az egyik hozzá szóló. Meg próbálják,hát ha bejön. Én is így vagyok vele.
2013. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!