Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az az akklimatizálódás?

Mi az az akklimatizálódás?

Figyelt kérdés
valaki bővebben ki tudná fejteni?

2013. szept. 18. 18:14
 1/10 Luppi ***** válasza:
39%
Az emberi szervezet alkalmazkodása ahhoz a légkörhöz ahol kevesebb az oxigén. Magashegyi mászóknál lényeges, mivel ahogy csökken a nyomás csökken az oxigén, 4000méteren 50% 8000 méteren kb 33%. Ezek a mászók a csúcstámadás, és maga a hegy mászása előtt akklimatizációs tréninget végeznek, amelyben felmennek egy bizonyos magasságba, ottalszanak majd vissza és ezt sokszor. A 7000m egy olyan magasság amelyben a legtöbb szervezet kikészül amikor először éri el, de utána már az illető az élete során akárhányszor kerül 7000m-re valamivel jobban reagál.
2013. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a légkörhöz, bármilyen új környezeti tényezőhöz. Csak az átlagember a hegymászóknál hall erről, mint aki felettem írt.
2013. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az alkalmazkodás (adaptáció) folyamata a környezet (klíma) változásához az akklimatizáció (acclimatization). Az akklimatizáció több, míg az akklimáció egyetlen környezeti tényezőhöz történő alkalmazkodást jelent. "


A mindig gyorsabb alkalmazkodás sem igaz.

2013. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Luppi ***** válasza:
35%
Ki beszélt gyorsulásról a folyamatban? 7k egyszeri holdpont nem gyorsul utána semmi sehova. Az adaptációt inkább a sherpákra lehetne értelmezni akiknek több vvs-t tartalmaz a vérük.
2013. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én szövegem a pontos (szakkönyvből). Ha érdemben nem tudsz hozzászólni akkor felesleges.
2013. szept. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Luppi válasza:


"Ki beszélt gyorsulásról a folyamatban? 7k egyszeri holdpont nem gyorsul utána semmi sehova. "



Az nem holdpont hanem holtpont. :D Magyarul tanulj meg először alapfokon, után próbálj válaszolni.

2013. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A vvs meg vvt a szokásos használat szerint, bár ez nem akkora nagy hiba. ;)
2013. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Luppi ***** válasza:

" Az én szövegem a pontos (szakkönyvből). Ha érdemben nem tudsz hozzászólni akkor felesleges."

Hát ez szuperjó de mivel a mászók 'első bálos' tapasztalatait 7000 környékén egy szakirodalom sem írja le igenis tudok érdemben hozzászólni. A diszlexia-diszgráfia, vagy egy betű eltévesztése nem befolyásolja a válaszaim igazságtartalmát. Az utolsó válaszod egyaránt szőrszálhasogatás és gyökérség amivel gyakorlatilag utalsz arra hogy mekkorakirály vagy hogy mindent jobban tudsz és ez az a válasz ami érdemben semmit nem tesz hozzá a témához.

További jó kötekedést :)

2013. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Luppi ***** válasza:

Te válaszokat javítani jössz ide? Lemme try!

"Nem a légkörhöz, bármilyen új környezeti tényezőhöz. Csak az átlagember a hegymászóknál hall erről, mint aki felettem írt."

A hegymászásban igenis légkörhöz és a légkörhöz való alkalmazkodás is akklimatizáció, senki nem állította CSAK KIZÁRÓLAG ez jeleni az akklimatizálódást. Átlagember :D ügyes vagy hogy 5 sorból meg tudod ítélni hogy átlag ember vagyok e, gratulálok :D

3. válasz ugyancsak torzítja a valóságot mivel senki nem írta hogy gyorsul a folyamat.

A többire már reagáltam de komolyan ez a vvs/vvt ez egyszerűen zseniális :D Na barátom látom hogy te tényleg nem vagy átlagember. Az nem kötekedik ennyit :D

2013. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Miért kell egymás torkának ugrani? Luppi, neked nincs igazad. Amit te mondtál egy példa, viszont a kérdező az akklimatizálódásról általánosságban kérdezett. A másik válaszoló pontosabb volt. Az átlagembert meg úgy értette, hogy az, aki nem ezzel foglalkozik. Ez egy biológiai szakszó (ökológia). Én úgy gondolom, hogy nem vagy biológus, sem orvos, így átlag ember vagy. A vvt meg azért helyesebb, mert a vörösvérsejtek elvesztik a sejtmagjukat.

"Hát ez szuperjó de mivel a mászók 'első bálos' tapasztalatait 7000 környékén egy szakirodalom sem írja le igenis tudok érdemben hozzászólni." Ez a mondat értelmetlen! Attól, mert nem szól erről könyv (amit kétlek, angol nyelven biztosan van valami...) te még nem feltétlen tudsz érdemben hozzászólni. Nem attól tudsz érdemben hozzá szólni, mert erről nem szól könyv. Butaság! Ez nem érv. Akkor tudsz érdemben hozzászólni, ha te is részt vettél ilyen hegymászásban, vagy vizsgáltad őket. "...utána már az illető az élete során akárhányszor kerül 7000m-re valamivel jobban reagál." Szerintem ez egyáltalán nem igaz!!!

2017. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!