Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell megfelelnünk...

Miért kell megfelelnünk szabályoknak mindenben mint pl a fotózásban is?

Figyelt kérdés
Fotózgatok úgy saját magamnak hobbiból,tehát nem munka nem kötelező feladat tudom vannak szabályok egy képnél elvárások aranymetszés meg ilyesmi,de miért kell mindenkinek ezen szabályoknak megfelelni nem lehet az embernek saját stílusa saját szabályai?

2013. szept. 23. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, én is fotózgatok magamnak, de inkább dokumentum jelleggel, nem annyira a művészi dolgokra koncentrálva. Mit szoktak reagálni a képeidre? Mutatsz párat?
2013. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mert van az őstehetség,aki alapjaiban újítja meg a szabályokat.

és van a kitartó munka a stílusok megismerésre,és miután megismerte az összes stílust,ezeket alapul véve hozza létre a saját stílusát,így hozva létre az újat és egyedit,de közben főt is hajt a meglévő stílusoknak.

2013. szept. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát őszintén meg mondom ismerőseim sosem voltak rossz véleménnyel a fotóimról,jó mondjuk ők nem fotóznak,csak külső szemlélők a profik azokkal ritkán futok össe de azokank álltalában semmi nem jó még a másik profi fotójába is találnak belekötni valót egy lelkes amatőrrel szoktam beszélgetni régebb óta fotóz csak nem esik jól a túlzott okoskodás
2013. szept. 23. 00:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hobbiból csinálod akkor szükségtelen mások véleményével idegesítened magad.
2013. szept. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ma 01:10


Na pont ez az hogy idegesítem rajta magam,a mai világban mindenki el várja a másiktól hogy profi legyen abban amit csinál sőt sokan meg látják a másik szemében a szálkát de a sajátjukéban a gerendát nem,mikor el kezdtem anno fotózni nagyon élveztem hogy alkothatok ugye magamnak tetsző képeket hogy azt fényképezem amit látok,de mikor bele futottam vagy futok ilyen profibbak véleményébe kicsit letörök mert úgy érzem meg kell felelnem másoknak csak akkor lesz jó,de ez már flusztrál elején elégedett voltam most meg nézegetem a sok szebbnél szebb képet és azon agyalok én kevés vagyok.

2013. szept. 23. 01:45
 6/12 anonim ***** válasza:
De ki mondta, hogy meg KELL felelned nekik? :)
2013. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért kritizálnak, mert okosabbnak akarnak látszani másrészt, mert a saját alkalmatlanságukról akarják elterelni a figyelmet.Pontosan erről ismerszik meg az ostoba ember!Véletlenül se adj a véleményére.A szabályokat én a hobbiban, művészetekben teljesen feleslegesnek látom.Elnyomja az egyéniséget.Épp az lenne acél, hogy a mű egyetlen és eredeti legyen.Mindíg is viszolyogtam ez efféle skatulyázásoktól.
2013. szept. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg a fotózásnál különösen fontos a pontaneitás, ez egyéni látásmód.Hiszen ha fotózás közben is azon agyalsz, hogy a képed megfelel-e majd a"szabályoknak", akkor addig vacakolsz, míg elszalasztod a legjobb pillanatot.Aztán majd csodálkozhatsz, hogy a fotó miért nem az "igazi"?
2013. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az amatőr fotózásnak egyetlen célja van mégpedig az, hogy élvezd amit csinálsz. Nem kapsz és nem kérsz érte pénzt tehát kizárólag saját magadnak kell megfelelned, nem kell jó fotókat csinálnod. Viszont ha a képeidet publikálod, megmutatod másoknak az már egy következő szint, számíts rá, hogy lesz aki - tegyük fel, hogy jó szándék által vezérelve - de elmondja róla a véleményét, esetleg kritizálja, elmondja szerinte mit kellene másképp csinálnod, ahhoz, hogy jobb képeket készíts.


Ha magadnak fotózol, akkor, hogyan látják mások?

2013. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen ismerőseim szokták látni a fotóimat legtöbbje csak külső szemlélő akik nem fotóznak nekik tetszik amit csinálok.Pl az a srác ismerősöm aki ha meg lát egy képemet el mondja a véleményét szokta hogy le szedi a fotót meg vágja a képet hogy hogy lenne jó csak a múltkor is csináltam egy fotót nem lett olyan jó photoshop ban kicsit alakítgattam rajta az igényeimnek megfelelően nekem úgy mondott a kép egészben valamit ő meg nézte meg vágta de nekem nem tetszett mert úgy már nem volt olyan jó mert a változtatások nem voltak úgy egészek.Jött azzal hogy az az életlen bokor nem való ide,az a kerítés nem jó ott bla bla bla mert hogy így nem tudja a néző azt amit el akarok mesélni a képpel,de akik láttál tetszikelték és nem volt gond a "mesével".Csak mikor így bÍrálnak meg azt mondják hogy csak az én javamra segítenek hogyan csináljak a jó fotóknál még jobbat amit többen elismernek,ilyenkor az önbizalmam totál le esik a béka segge alá mert úgy érzem jobb ha nem fotózok mert mások szebb jobb képet csinálnak,nem is nagyon szoktam pláne nem magyar fotós oldalra képet tölteni mert agyon macerálják az embert.Facebook on is beléptem anno egy fotós közösségbe fel raktam képet és nem tudom engem kifogtak el kezdtek bunkózni velem de aki tényleg szar képet rakott fel ahhoz nem is nagyon szóltak,hát onnan is kiléptem sok nagy képű barom.
2013. szept. 23. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!