Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő nevekről? Kislány lesz érkezőben és ezeken gondolkodunk! : )

Figyelt kérdés

A Vezetéknév eleve B betűs, ezért B betűs keresztnevet is szeretnék!


Blanka Bianka vagy

Bora Blanka ? :)


Ha kisfiú lenne mégis csak, akkor Bálint Bence vagy Bence Bálint lenne. Szerintetek is jól hangzanak? :)



2013. okt. 11. 02:00
1 2 3
 11/22 zabmester ***** válasza:

Nekem tetszenek az alliteráló nevek (bár nem mindig, de sokszor tényleg jól hangzik), viszont ez a tripla B már tényleg kicsit túlzás. Mindenképpen két utónevet szeretnétek? Az már kicsit nálam a karikatúra határát súrolja.

Egyébként a Bora név nagyon tetszik, ebben a formában eléggé ritka, viszont nem hangzik rosszul, és ugyanúgy lehet Borinak, Borkának, stb.-nek becézni, mint mondjuk a jóval hagyományosabb Borbálát.

A Blanka és a Bianka is szép, bár a Biankáról nekem valamiért egy kényeskedő, nyafka kislány jut eszembe, de maga a név szép.

2013. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a két keresztnevet, de persze a ti döntésetek, és azt hozzáteszem, hogy az összes általad felsorolt név nagyon szép. :) Adnám bármelyiket a kislányomnak, a sorrend talán Bianka, Bora, Blanka, de nem sokkal tetszik jobban egyik a másiknál. Fiúnevek közül nálam egyértelműen a Bence a nyerő.


Viszont szokták a két nevet azzal indokolni, hogy ha majd a gyereknek nem tetszik az egyik, használhatja a márikat. Hát, ha én lennék a Blanka nevű lány, aki nem szereti a nevét, nagy valószínűsléggel a nevemhez hasonló hangzású Bianka sem tetszene jobban, ha meg tetszene a nevem, csak teher lenne a harmadik név. Ezt ne vedd kérlek rossz néven, és nyugodtan hagyd figyelmen kívül, csak ez volt az első gondolatom.


Sok boldogságot. :)

2013. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Bálint szép név, Bence nem:S

Blanka és Bianka szépek; ebből nekem Bianka jobban tetszik. (Blanka picit kislányosabb nekem, ezért szebb a Bianka. Meg a B-t meg az L-t talán nem annyira kellemes így egymás mellett kimondani-sztem,de ettől még nem rossz név a Blanka, jó az!!:))

Am volt egy olyan kérdés nemrég, hogy milyen lenne egy Lilla Liliána név, mondjuk az durvább volt, és akkor írták ott, hogy olyan, mintha nem tudná eldönteni a nevét, szóval fölösleges két ilyen hasonló nevet. Amúgy a Bora hát szerintem hát ez vagy valakinek az innivalójára hasonlít, v egy sziget;

Lánynak: Bianka Nóra például? Sztem ez így szépen is hangzik; fiúnak pedig hát Bálint mellé mi passzolna, lássuk csaaak...

Endre, Andor, Miklós, Ignác, Edvin, Lajos, Patrik, Jónás, Mátyás

2013. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én a Blankára szavazok úgy magában, a Bianka nem tetszik, a Bora még igen, de szerintem elég, ha csak egy nevet adtok neki.

A Bálint szép név. :) Nekem a Bence is tetszik, de az, hogy valakinek ennyire alliteráljon a neve, már egy kicsit komikus lenne. Ha meg választani kéne, hogy Bálint, vagy Bence, én Bálintot mondok.

És gratulálok a babához :)

2013. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

nekem a bora nem tetszik, mint név. arra asszociálok amikor meghallom, hogy bora mama. :)


tálzás tényleg ez a sok b betü.


nekem a blanka bianka párositás tetszik jobban (de nem adnám soha a gyerekemnek), és a bence bálint.

2013. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

zabmester: Van közöd az irodalomhoz, jól sejtem? :D


Egyébként szerintem is sok. Nem az a sok, ha van középső neve is, mert az jó. Az sok, hogy mindegyik B-vel kezdődik. A Bora az csúnya név, a Biankát imádom, az egyik kedvenc nevem, a Blanka is jó.

Monogram: B.B.B. :D

2013. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés, ha a vezetéknév és a keresztnév is ugyanazzal a betűvel kezdődik.

A rímelő nevekkel is vigyázni kell. Schóbert Norbert-el pl. szerintem jól kibsztak a szülei.

Én figyelmen kívül hagynám a kezdőbetűket, és a rímeket, olyan nevet választanék, ami jól hangzik, és nem "gúnyolható".


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Nem, szerintem nem hangzik jól.

2013. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!! Átgondolom ezt a hirtelen jött (nem tudok aludni és gondolkozok) ötletemet a véleményetek alapján! :)

Szerencsére van még idő bőven ! :)

2013. okt. 11. 20:48
 19/22 anonim ***** válasza:
68%
ha ragaszkotsz a b betuvel kezdodo nevekhez akor mert nem Bernadett ha meg fiu akkor Balazs
2013. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A lánynévhez pl. akár a Boglárka is vagy a Bella is jöhet. Szerintem szép nevek :)
2013. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!