Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan az angol...

Miért mondják sokan az angol szavakat teljesen magyarosítva, de van egy pár szó, amit tök jól kitudnak mondani?

Figyelt kérdés

Nem mintha zavarna, de furcsállom miért tudnak sok szót kimondani helyesen, de a többit magyarosítva.

Azt figyeltem meg, sokszor, mikor van egy Amerikai/angol cég, név, vállalat, kifejezés, azt magyarosítva mondják.

Steve Jobs azt sokan úgy mondják: "dzsobsz" de a angolul "dzsábsz" vagy a cége neve: Apple "eppüll" helyesen, de sokan úgy mondják "appüll". McDonald's az helyesen "mekdánüldsz" de sokan magyarosítva ejtik: "megdonádsz".


Na most engem nem zavar, nem szólok rá senkire, hogy "hé haver, az helyesen kimondva: úgy ejtik hogy..."

Nincs ilyen, csak fura, hogy az FBI-t ki tudják jól mondani, hogy "efbíáj" és nem "efbéi"nek mondják, a CIA-t is jól mondják:"szíájé" nem pedig "céía" nak.

Miért? Ha sok szót kitudnak helyesen ejteni ami nem magyar szó, hanem angolból átvett, vagy eredetileg Angol cég, név, vállalat, akkor a többit miért nem?



2013. okt. 13. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Mivel köznyelvben így ragad meg.

Nagyon kevés ember mondja "Mekdánüldsz"-nek, inkább "meki" "megdonáldsz",s pont ez igazolja azt hogy úgy jegyzed meg ahogy először hallod.FBI-t mindenhol ugyanúgy ejtik. Filmekben ,hétköznapokban stb.

Többi is hasonló ok miatt van.

Ki mit hall először és mihez van hozzá szokva.Mit könnyebb kiejteni.

2013. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ekszöszájbúk!!
2013. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, én meg facérbókolni szoktam a lányoknak a facebook-on. ;-))
2013. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hunbula ***** válasza:
52%
Mert hiába mondonám ki helyesen, az emberek nagy része, aki nem olyan járatos az angol nyelvben, nem is biztos, hogy fel fogja ismerni, miről beszélek. Sok ilyen szónak magyar nyelvi szabályok alapján berögzült egy angolul gyakorlatilag érthetetlen alakja - néha zavarba jövök, amikor egy ilyen szóra gondolok, és hirtelen végig kell pörgetni, hogy hogyan is van "kimagyarítva". Még a megdonáldsz a kisebb probléma, akkor kezd el nagyon furcsa lenni amikor sokkal több hangban vagy egész szótagokban különbözik a magyar változat.
2013. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
most eszembe jutott egy ismerősöm, ő az HBO-t úgy mondta hogy "hádzsbi" :D
2013. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Én speciel azért ejtem néha magyarosítva az angol szavakat, mert magyar szövegkörnyezetben sokkal könnyebb magyarosan kiejteni, PLUSZ nem biztos, hogy megértik.

De mivel angol szakos vagyok sokszor épp a fordítottját csinálom, nagyon britesen ejtek ki dolgokat a poén kedvéért, például a McDonald's nálam sokszor mktaanltsz :D De ha olyan kedven van, akkor megdobálsz vagy magdonald.

Vagy még a 2-es metrót szoktam „metröü laajn em thű”-nek hívni.


De sokan azért mondják magyarosan, mert nem tudják/cikinek tartják kiejteni helyesen angolul.

2013. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

A magyar akcentus egyszeruen brutalis.

Kegyetlen dolog hallagatni sokaig.

Cheers

2013. okt. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak szavak az angolban, amik egyszerűen hülyén hangzanak magyar mondatban helyes kiejtéssel, pédául az sokkal hülyébben hangzik, megyek a "mekdánöldsz"be, mint ah, hogy megyek a "mekdonáldsz"ba.
2017. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!