Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 45 éves férfi, ha belép egy...

45 éves férfi, ha belép egy üzletbe, szerintetek melyik közvetlenebb köszönés: a helló, vagy szia mondjuk egy 40 körüli nőnek?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel állandóan ezen perlekedek. Szerinte a szia a jobb köszönés... Ha már tegeződöm. Igaza van?
2013. okt. 26. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mert nem teljesen mind1?!
2013. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem állandó üzletről beszélek, hanem mindig más-más személyről.
2013. okt. 26. 16:45
 3/18 anonim ***** válasza:
A hello számomra egy kicsit bratyizósabb, mint a szia, annak ellenére,hogy mindkettő tegezés.
2013. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos kérdés :). Valóban a helló-hali-halihó nem igazán illik egy 40-eshez. Helyedben a "szép napot/estét" köszönést talán szívesebben használnám.
2013. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig máshogy mondom, ahogy épp a számra jön.

Amúgy azt figyeltem meg, hogy aki nekem sziával köszön, legtöbbször a szemembe is néz és mosolyog, aki hellóval, abból minden második rám se néz. Ebből azt vettem le, hogy a hello sokaknak rutinköszönés, minimális kontakt. Mondjuk én bárhogy köszönök, mindig ránézek az illetőre, és még mosolyogni is próbálok:)

2013. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot szerintem igy illik köszönni egy idõsebb embernek.
2013. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A szia bensőségesebb - szerintem. Szerinte pedig pont az ellenkezője: a helló-val én csak imponálni akarok az idegen illetőnek. Szerintem meg csupán féltékeny.
2013. okt. 26. 17:13
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a helló nem jön a számra, ha lánynak köszönök. Ahogy idősebb hölgyet se jónapotoznék. Innentől totál hidegen hagy, kinek mit jelent a szia, az üdv meg a hi, úgy köszönök, ahogy akarok, és ha azt mondom, nálam nincs soha semmi idióta szándék egy szaros köszönés mögött, akkor azt tényként tessék elfogadni. Pont.
2013. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Amado atya ***** válasza:
100%

Bármilyen üzletbe lépek be, napszaknak megfelelően a "Jó reggelt", "Jó napot", "Jó estét" köszönést használom.

Ugyanakkor a hideg futkos a hátamon, ha csak úgy "lehellósziáznak" (én is szolgáltatok napközben, tömegével előfordul), olyankor egy határozott, kemény "Jó reggelt/napot!-tal köszönök vissza.)

2013. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Amado atya ***** válasza:
...bár én még csak épp 40 vagyok.
2013. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!