Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emlékpalota? Lehetséges? Ha...

Emlékpalota? Lehetséges? Ha igen hogyan, és hol olvashatok róla?

Figyelt kérdés

A mentalistába, meg a Sherlockba is láttam(bár a S-be Agypalotának hívták, ha jól emlékszem). Véletlen lenne, aminek nincs valóság alapja? Nem hiszem, ezért kérdezem meg.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat:).



2013. nov. 4. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
középkorban ezt a technikát használták h megjegyezzenek dolgokat mert ugye a legtöbben nem tudtak írni állítólag lehetséges de én sose próbáltam.
2013. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ami biztos h létezik az a memóriapalota (mentalistában említve) Sherlockban mind palace ami magyarul inkább elme palota (nem tudom h magyar fordításban hogy volt de az agypalota nekem hülyén hangzik).


Na de térjünk a lényegre. A memória palota nem csak filmes hókuszpókusz tényleg létezik.

Lényege h mivel ősember korunkban hazatalálni volt fontos a helyekre és a hozzákapcsolt képekre jobban emlékszünk mint a telefonszámokra ezért a telefonszámokat képekre bontjuk fel amit egy jól ismert kitalált vagy valóságos helyen sorba rendezünk (pl.: a saját házunkban).

Minden számhoz köthetsz egy emlékezetes képet de lehetőleg ne azt h a 2es az a hattyúra hasonlít emlékezetesebbet mondjuk egy robbanó atombombát. Ez igaz a kártyákra is. Mondjuk nekem a gyémánt alakú (nem tudom hogy hívják) 8-as az h Patrick Jane teát iszik, szivalakú 3-as Irene Adler vörösre festi a száját...

Ilyenekre gondolok ha szereted a sorozatokat a karaktereket kapcsold azokat a számokhoz. Vannak még más trükkök is. Memória bajnokok 1-2 perc alatt jegyezik meg 52 kártya sorrendjét.


Ha többet akarsz róla olvasni: Joshua Foer Einsteinnel a Holdra (nem sok köze van Einsteinhez)

2013. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm(főleg az utolsónak:D): Te ebben a témában mennyire vagy jártas? Lehet küldeni fogok egy privátot, hogy mélyebben is megbeszélhetjük:)...
2013. nov. 9. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
az ókori retorikai könyvek is ajánlották, hogy a beszédet célszerű ezzel a módszerrel memorizálni, a beszéd egyes részeit egy épület helységeihez kötni, így végigjárva az épületet a szónok elő tudja adni emlékezetből a beszédét - úyg tűnik, hogy ma nem sokan használják, mert a politikusok többsége csak papírbol felolvasva képes előadást tartani...
2015. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ilyen memóriapalotám nekem is van, és egy pakli kártyát átlagosan 3-4 perc alatt jegyzek meg, gimire járok de nem tanulok, MEMORIZÁLOK napi 10 percet és megvan a kitünő, hasznos dolog, ajánlom Dominic O'Brian Memóriafejlesztés c. könyvét
2016. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is van memóriapalotám, tavasszal fejlesztettem ki, nagyon jól működik. Áprilisban apukám megkért, hogy jegyezzek meg egy hatszámjegyű számot, és a memóriapalotám segítségével azóta is emlékszem rá, pedig sehova nem írtam fel. A tanulást is nagyban segíti, valamint azóta valami hihetetlenül kibővült a lexikális tudásom.
2021. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

7es vagyok

Még annyit, hogy a lexikális tudás dolgotúgy értem, hogy azóta ha hallok vagy látok valamilyen adatot, azt megjegyzem, és a megfelelő időben elő tudom hozni

2021. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!