Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarország miért hagyta...

Magyarország miért hagyta ennyire leépülni Szabolcs megyét? és miért néznek le minket Szabolcsiakat ennyire?

Figyelt kérdés
Mintha ha màr nem is tartoznànk a magyarok közè
2013. nov. 11. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez igaz a Baranya, Tolna megyeiekre is. Tudod, egyik pesti ismerősöm szó szerint ezt mondta nekem, idézem: " Én egy magyar vagyok, te vidéki. A határon túli magyar" Vagyis a vidékiek nem magyarok, csak a pestiek és a határon túliak.
2013. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
lehet nem az ország tehet arról, hogy leépült..
2013. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Borsod megye ugyanez...olyan történeteket lehet visszahallani más megyei ismerősöktől minek a fele se igaz..
2013. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pesti létemre nem nézem le a vidékieket. Viszont megértem azokat, akik igen.

Dunaharasztiról is olyan sztorikat hallok, hogy a hajam az égnek áll. Ottani lakosok híresztelik ezeket. Ha nincs is valóságalapjuk, ez akkor se pozitív reklám. És Haraszti még közel is van Pesthez.


Inkább had ne részletezzem, Szabolcsról miket hallottam.


Azt még hozzátenném, hogy a legtöbb Pestinek létezik Budapest, meg vidék. A vidékiekre minden sztereótípiát ráhúz néhány fszcibáló hasonszőrű Pestlakó.


Más: Hagyni kell a francba az önérzetes gyökereket, akik úgy érzik ők azok, akik megmondhatják ki magyar, és ki nem.

Rám mondták már hogy nem vagyok magyar, mert tudok több idegennyelvet, mert nem vagyok elégedett az ország helyzetével, mert elolvastam egy könyvet Che Guevaráról, mert nem szeretem a szalonnát, mert Heinekent iszok Arany ászok helyett... Soroljam még?

2013. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egy biztos a kemèny munkàjàrol a szabolcsi embert fel lehet ismerni
2013. nov. 12. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Hosszú, évtizedekig tartó kemény ideológiával elérték, hogy tönkretették a vidéket, a mezőgazdaságot, a gazdákat. Majd bezárták sorra az ipari üzemeket, (Ózd!) rengeteg ember maradt ebben a vakumban és elkeserítő, kilátástalan helyzetben. Szabolcs? és BAZ, és Nógrád, és Baranya. Még néhány év és milliók lesznek mélynyomorban. Pártállástól, oldaltól függetlenül, aki ezt nem érzi, és nem tesz ellen az a legfelelőtlenebb és gonosz ember. Nem kell Afrikáig menni a segítő erőknek - van közelebb is mit tenni.

És kell is. Addig is, amíg komolyabban nem tesznek ez ellen, valamilyen kézműves foglakozást kellene tanulni, Megtanulni újra a növényekkel bánni, állatokat tartani. Gyógynövényeket, fákat ültetni. Az energia fogy, előbb-utóbb a városok is megértik ezt. Vannak kezdeményezések.

2013. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
itt falun ahol lakom sokan köztük mi is nyúltartàssal foglalkoztunk, ha ügyes szorgos voltàl akkor szèpen szerènyen megtudtàl èlni belõle. Sajnos tönkre tettèk a piacot, voltak kezdemènyezèsek ujbòli àllattartàsra de sajnos nincs felvàsàrlò piac.
2013. nov. 14. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!