Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, ti szalagavatón...

Lányok, ti szalagavatón táncolnátok olyannal, akivel amúgy nem akartok, viszont szívesen táncolnátok?

Figyelt kérdés
Örültem hogy felkértek, igent mondtam, de már megbántam. Nem akarok azzal táncolni, aki felkért. Idáig kb 3 mondatot beszélgettünk egymással. Megtenném szívesen, mint szívességet, de ez kb 60000 forintomba kerülne...
2013. nov. 14. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kerülne neked ez pénzbe?!
2013. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A szalagavató,lányként!?

-táncórák: 3000ft/óra (10 óra már 30000 ft)

-keringő ruha foglalása 5000 ft, bérlése 20000

-fodrász+smink: kb 5000 ft

2013. nov. 14. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem. Miért kerülne neked ennyibe?


A tánc betanítását osztályonként szokták fizetni és az egész tanfolyam kerül általában 3-5 ezer forint/főbe.

A ruhára is szoktak adni csoportos kedvezményt.


De ha ez nem a saját szalagavatód lesz, hanem egy felsős osztályé vagy más iskolából kértek fel, akkor EZT nem neked kell fizetned, hanem a felkérőnek. Legalábbis minden normális helyen így megy.


A tiéd csak a smink és a haj, mert az opcionális.

2013. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nem így működik... :( A múltkor a tánctanár azt mondta, hogy 3000 Ft lesz személyenként, 3000 Ft lesz akkor is, ha 1x, 10x, 30x megyünk, most meg már az van, hogy 3000 Ft/óra. A ruha kölcsönzésében semmit sem segít az iskola, nekünk kell egyénileg megoldanunk. Amúgy ez a saját szalagavatóm lesz.
2013. nov. 14. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy működik, ahogy ti hagyjátok, hogy működjön.


A tanárral például szerződést kell kötni! Ha nem tetszenek a feltételek, kerestek mást! Miután a szerződést megkötöttétek, nincs változtatgatás. Egyik részről sem.


A ruhában NEM az iskolának kell segítenie, hanem nektek összefognotok! Addig menni, amíg találtok egy olyan szalont vagy táncruhakölcsönzőt, ami mennyiségi kedvezményt ad.

2013. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen nagy az összhang...köszi hogy ezeket elmondtad nekem! De van értelme olyannal táncolni, akivel nem akarok?
2013. nov. 15. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell mérlegelni!


Nyilván, ha van választásod, akkor nem táncolsz azzal, akivel nem szeretnél.

De ha nincs más, és a táncot nem akarod kihagyni (nálunk ez elő se fordulhatott volna, hogy valaki nem táncol), akkor összeszorítod a fogad és táncolsz a kevésbé tetsző fiúval is.


Neked kell eldöntened, hogy mi is a fontosabb: maga a részvétel is boldoggá tesz, vagy csak az, ha egy "jó pasival" táncolhatsz az eseményen.


(egyébként ilyen árak mellett fiúként sem olcsóbb a tánc - a szmokingkölcsönzés nem olcsóbb; a tánctanítás ugyanannyi; a frizurát és a sminket pedig kicsit felülbecsülted - profinál ennyi)

2013. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3000ft személyenkét egy óra? Én páros lábbal rúgnám ki az ilyen élősködő pénzéhes tánctanárt. Nekünk asszem 60.000 ft volt, de az egész osztály fizetett ennyit a tánctanárnak, így egy főre kb 2000 ft volt. Komolyan nem is értem, hogy fogadhattatok el egy ilyen tánctanárt. Nem lehet valahogy visszamondani? Mert ez egyszerűen, hétköznapi szóhasználattal élve rablás. Ennyit nem ér meg... Amikor olvastam hogy mennyi személyenként hát nekem tényleg tátva maradt a szám...


Egyébként meg ha nem akarsz azzal a fiúval táncolni akkor ha van lehetőséged váltani akkor mondd meg neki, de ne lenézően, vagy sértően, egyszerűen közöld vele (habár ezt azért nem olyan könnyű megtenni mint mondani).

2013. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a segítséget!
2013. nov. 15. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!