Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az ostoba emberekb...

Szerintetek az ostoba emberekben lehet tudatosítani ostobaságukat?

Figyelt kérdés

Nyilván ha egész nap a full értelmes oldalakat és csatornákat pásztáznám kizárólag, akkor nem botlanék ilyen egyedekbe, de ez nincs így.


Szörfözök a Youtube csatornák, a közösségi oldalak és az olyan fórumszerű oldalak között is, mint amilyen például a Gyakori.

Itt nem azzal van a gond, hogy nem metafizikai szakértők látogatnak errefelé, hanem az, hogy az üreg, amely egyeseknek a két füle között található és ennek kivetülését megmutatják itt, az gyomorforgató, tragikus és kolosszális.


Nem akarok több szót pazarolni az ilyen egyszerű sejthalmazból álló félkegyelműekre, arra vagyok kíváncsi inkább, hogy véleményetek szerint van-e módja annak ( csak elméletileg akár ), hogy az ilyen primitív létformák felfogják azt a szintet, amelyet képviselnek, vagy célszerűbb átlépni az ilyen élősködök felett és tudomást sem szerezni róluk ?


2013. nov. 15. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem így kerek a világ.Vannak szépek, csúnyák, okosak, buták, kövérek, soványak, és még sorolhatnám.
2013. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tényleg, erről a kerekségről valahogy mindig megfeledkezem.


Valószínűleg azért, mert nekem nem tűnik sem kereknek, sem optimálisnak a világ azért, mert ilyen egyedekkel van kiegészítve.

Nem tudom elképzelni, hogyha az ilyenek nem léteznének ( vagy legalább tengernyivel kevesebben lennének ), akkor a világ egyensúlya ettől felborulna.


De nyilván ez csak nézőponti eltérés...*szarkasztikus pofa*

2013. nov. 15. 12:52
 3/15 anonim ***** válasza:
nem lenne baj, hogy léteznek ilyenek, ha ők maguk is megértenék és elfogadnák. NA de nem, ők mindenkinél szebbek, jobbak és okosabbak...
2013. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet. ha ráébrednének, beismernék és akarnának tenni ellene, akkor már nem lennének ostobák. de ostobák, ezért nem ébrednek rá, nem ismerik be és nem tesznek ellene.
2013. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt nagyon jól leírtad.Szerintem is így van.
2013. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A legérdekesebb jelenség itt az, hogy általában egy ostoba embert olyan próbál meg ráébreszteni az ostobaságára, aki maga is buta, mint a sötét éjszaka. Az értelmesebbek hamar kiszállnak az ilyen vitákból.

A buták szeretik magukat okosnak feltüntetni és élvezettel szólják le a szintén buta embertársaikat. :)

2013. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a pszichológusok tudják ezt, sima rávezetéssel, szóval soha nem ellenezve az ostoba nézőpontját, vagy alkalmanként végig némán hallgatva, szóval egy rakás trükköt tanulnak és igen, lehet bennük tudatosítani. illetve a világosság felé vezetni őket.

de amúgy meg az élet is nagyon jó tanító,meg egy iskola is, hiába tanul mindenki akár matekot,. meg fizikát, stb stb, érdekes maga a világról való szemléletük, vagy az emberi kapcsolatokhoz való hozzáállásuk mind mind változni fog intelligensebb irányba, van bizonyítékom is erre, de hosszú levezetnem.

2013. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Próbáltam párszor finoman ébreszgetni őket, de sajna nem jártam eredménnyel, igy inkább már hagyom:D
2013. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szakértés kell hozzá, vagy simán hozzáértés

de ugye minek.

2013. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#4-Erről eszembe jutott egy Demotiváló-s poszt: ha az ostobák esze egy hajszálnyival is fejlettebb volna, ahhoz, hogy felfoghassák saját szellemi szintjüket, akkor nem volnának már annyira ostobák.


#6- Ilyen is van.


#7- Az ilyen levezetésekkel az a gond, hogy a pszichológus-páciens közegben teljesen más a helyzet.

Elsősorban aki páciensként beül, az tanúsít már adott szintű tiszteletet a pszichológus személye iránt. Másodsorban ugyebár aki szakemberhez fordul, abban legalább van egy leheletnyi rálátás arra, hogy valami gondja van és ez egy újabb előny a beszélgetőpartner számára.

Viszont egy általános szituációban ezek az előnyök nincsenek, ergo legtöbb esetben egy értelmes levezetésre semmi esély nincs, mert a másik félnek esze ágában sincs részt venni egy ilyen eszmecserében, amiben érzékeli, hogy számára idegen eredetű intelligencia található.

2013. nov. 15. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!