Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A testvéreid közül kinek van...

A testvéreid közül kinek van a legtöbb cucca? Miből van sok? Fiú vagy lány? Mennyi idős?

Figyelt kérdés

Ruhák, kiegészítők, smink, egyéb pipere, ágynemű, poszterek, írószerek, papírok, poszterek, fényképek, könyvek, táskák, cipők, elektronikai eszközök, játékok, díszek..?


Nálunk nekem és szerintem ruhákból, aztán papírokból (iskolai cuccok, kivágott képek, rajzok és naptárból kivett nagy képek). Lány vagyok és a legidősebb gyerek a családban.



A nyáron költöztünk és nekem több holmim volt mint kettejüknek összesen (két öcsémnek akik egy szobában laktak). Én pakoltam össze utoljára, és ha nem segített volna be anyám és a barátom valószínűleg apám a felét kidobta volna. Azóta (főleg mostanában) szinte állandóan az jár a fejemben hogy mit adományozzak el, dobjak ki, használjak el, mert most is csak bérelt házban lakunk és előbb-utóbb megint költözni kell.



Nah szóval kiváncsi vagyok másnál mi a helyzet. :) Szoktatok néha selejtezni?



2013. dec. 1. 20:09
 1/10 luxor válasza:

Nálunk egyértelműen a húgomnak van több cucca, mert neki már háza is van.


Gyerekkorunkban mindig nekem volt több mindenből, mindent elraktároztam, gyűjtöttem (csatok, képeslapok, újságok, ruhák...) képtelen voltam bármit is kidobni. Már jobb a helyzet, nem teszek el mindent, csak a hasznos dolgokat, ajándékokat, emlékeket. Ami tényleg fölösleges elajándékozhatod, így karácsony előtt sokat tudsz segíteni azoknak akik rossz körülmények között élnek (persze az év minden napján lehet és kell is segíteni) vagy el is adhatod neten, bolhapiacon..

2013. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a legtöbb ruhám nekem van, de ha a hobbielektronikai dolgokat is belevesszük a dolgokba, akkor bátyám pöckei, autó alkatrészei viszik a pálmát...

Nővérem smink készlete, körömlakkjai, és ruhái elbújhatnak mellettem... (ruha "mániás" vagyok) 23f

2013. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem van két tesóm.Egy nővérem és egy öcsém. A nővérem nem itthon él, szóval nincs sok cucca (itthon) de Németországban nem tudom mennyi van. Saját házuk van, szóval gondolom nem kevés dolog lehet ott :)


Az öcsém ritkán jár haza, dolgozik, rendőr. Az alap dolgokon felül (ruhák, könyvek, stb..) főleg ilyen rendőrös cuccokkal, felszerelésekkel van tele a szobája. Rohamsisakok, airsoft fegyverek és kiegészítői, sok-sok papír kinyomtatott jogszabályok, törvények, kresz, stb.. rendőr ruhák, aztán kb. ennyi. Egy autója áll az udvaron de még nincs rajta rendszám.


Na de hármunk közül nekem van a legtöbb cuccom. Akármerre mész a házban, tuti találsz valamit ami az enyém mert én elektronikával foglalkozom és mindenhol mindent én szerelek. A sok apró cucc az agyamra megy, mert lehetetlen mindent külön válogatni. Egyszerűen nincs is annyi energiám/időm, de annyi tároló eszközöm sincs. Sokmindent csak dobozokba beleszórok aztán amikor kell valami akkor túrok :D Szerszámok, amik kisebbek meg apróbb alkatrészek mindig vannak kéznél de mostanában a meló mellett nem nagyon van időm foglalkozni vele. Van egy motorom ami nagyobb, aztán ennyi. Ja meg a kutyám de őt nem tekintem tulajdonnak, hanem a barátom :) 23/F

2013. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is két öcsém van, akiknek közös a szobájuk. Nekem sokkal több cuccom van mindenből, mint nekik, viszont ha valaki benéz a szobákba, úgy tűnik, mintha ez pont fordítva lenne. Nekem nincsenek felesleges csecsebecséim, minden rendszerezve van, a szekrényemben és a polcon, míg a tesómék szobájában állandóan rendetlenség van, az összes holmi elől van, össze vissza.
2013. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én erre a rendmániára mindig azt szoktam mondani, hogy most múzeumban vagyunk vagy egy olyan helyen ahol az ember él és használja a dolgait?
2013. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok, ez nem rendmánia és szerintem egyáltalán nincs múzeum jellege a szobámnak. Annyi az egész, hogy a ruháim a szekrényben vannak összehajtogatva és a többi cuccomnak is megvan a helye.. ettől még mindent használok, csak utána visszateszem a helyére.. A tesóméknál, meg az egész ruhatáruk a földön, ill. az ágyon van, a tanszereik, szétdobálva az íróasztalon és a többi holmi is össze vissza mintha bomba robbant volna. Lehet, hogy szerinted ettől válik egy helyiség jó hangulatúvá és élhetővé, szerintem nem... biztosan velem van a probléma..
2013. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem a kettő között van valahol a megoldás :)
2013. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En is a 4. valaszoloval ertek egyet. :/
2013. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is sok dolgot gyűjtök/gyűjtöttem, és pont így vagyok vele én is, hogy nehezen válok meg a leghü.lyébb dolgaimtól is.. :D "Majdcsak jó lesz valamire.." vagy pedig "De eszembe jut róla amikor..."... :)


Nemtudomhányadik: Fiú vagy és neked van sok ruhád? :o Meglepő, azt hittem lány vagy miközben olvastam a válaszod. :)


Öccsök nálam is kupisak. :))


Minden kérdésre válaszolónak ment/megy a zöld kéz!

2013. dec. 1. 23:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a lánynak hitt fiú válaszoló:

Én rendszerető vagyok, és ha valakinek kell valami, és tudom, hogy van nekem olyan, akkor tudom is, hogy hol a helye, és adom máris. Csokik, kávék, pénz, zacskó, páratlan zokni, melegítő, itthoni ruha, téli cipők, tartalék tusfürdők, fogrkrém, fülpiszkálók, ilyenek... Van egy kis "raktár" sarkom és ott van minden más, de egyszer megszámoltam a pólóimat is, és több mint 40 lett a szám, szóval szortíroztam gyorsan egyet... ez már sok volt azért... :D

Én vagyok az itthoni "raktáros", de nekem van a középső méretű szobám a házban, és van külön vállfás szekrényem is, amiben a ruha szetteket tartom (ünneplő, vagy ilyenek), meg külön az ingeknek, de így szeretem, mert ha megvan mindennek a helye, akkor nem kolbászol szanaszét a házban a holmim.


A túlzott rendmániát nem mondanám, mert a papírok az íróasztalomon úgy néznek ki, mint egy atomrobbanás utáni terep, de átlátom azt is, elvégre csak ~2négyzetméter...


A könyveimet is egy külön polcon gyűjtöm, szerencsére abból nincs sok, mert válogatós vagyok nagyon az olvasmányok terén... Szóval rend a lelke mindennek. :D


Mostanában szerettük volna a függönyt kihúzni az egyik szobában, de elromlott a sínje, és ezért gondoltuk, hogy a virág is kapjon fényt, ezért felcsipeszeljük a függönyt. Hát nem mostanában dobtuk ki azokat a nagy csipeszeket, amit erre szántunk volna?


Van egy olyan mondás (vagy mi), hogy "nem kér enni". Szóval ki nem dobom, mert hátha jó lesz, de ha rendben tartom a sok lomot, akkor nem tűnik szeméttelepnek a ház. :)

2013. dec. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!