Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van egyre több szemüveges?

Miért van egyre több szemüveges?

Figyelt kérdés

Régen mintha kevesebb lett volna, vagy lehet hogy ez a nagy számok törvénye miatt van így?

Esetleg a sok képernyőbámulás miatt?

Nem tudom csak olyan furcsa, hogy osztálytársaim háromnegyede szemüveges, vagy annak kéne lennie, meg úgy környezetembe is nagyon sok van.


Úgy nekem nincsen bajom ezzel, csak furcsa számomra.


2013. dec. 14. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a sok képernyő miatt lehet.
2013. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt igaz az is, hogy a sok képernyő (monitor, telefon, tablet stb.) miatt rosszabb az emberek látása. De nem csak ez az oka. Régen főleg csak azok hordtak szemüveget, akiknek nagyobb dioptria kellett. Ma már egész alacsony dioptriák is vannak, és sok orvos a legkisebb, szemtornával simán javítható látáshibára is szemüveget ír fel. Másrészt régen a szemüveg "luxusnak" számított, nagyon drága volt. Nem azt mondom, hogy ma már olcsó, de tény, hogy már jóval megfizethetőbb. És persze ott van a divat is, ma már sokan vannak, akik nem látáshiba miatt, hanem öltözék-kiegészítőként hordanak szemüveget dioptria nélküli lencsével.
2013. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Keveset vannak kint a természetben természetes fényben, a mesterséges fényforrások miatt romlik a szemük.
2013. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!