Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy cigánynak lehet kék...

Egy cigánynak lehet kék szeme? Vagy csak barna?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
mért ne lehetne!!
2014. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet. Akkor nem fullcigány kokeró ergya ragyapofa. Annak a jó, igazi, retkes-füstös káréevő puruttya purdénak csak barna szeme lehet.
2014. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg lehet! Minden élőlény hozhat létre szélsőséges a fajtájától eltérő tulajdonságokkal rendelkező utódokat. A mutáció is hasonló elveken működik.


A cigányok érdekes "genetikával" rendelkeznek, ugyanis náluk nem kell vér szerin cigánynak lenni, hogy közéjük tartozz! Elég, ha annak vallod magad, elfogadod a törvényeiket. Ha így beleolvad valaki a cigányságba, akkor az utódai - szerintük - "fajtatiszta" cigányok lesznek! "Cigány annak apja, anyja!"- mondják. Persze, hogy kék szemű is lesz köztük.


Ez nem irónia, nem kitalált dolog, ebben ők hisznek! Erről ők 100 százalékig meg vannak győződve! Ebben a hitükben, maga Czeizel Endre sem tudná megingatni őket!

2014. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A cigány nép eredetileg Indiából származik és ott nem nagyon vannak kék szeműek, szemben az arabokkal, akiknek szintén cigány a kinézetük de előfordul köztük kék vagy zöld szemű is.
2014. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Láttam már égszínkék szemű cigányt, de az bolgár volt.
2014. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vannak szőke cigányok, akkor lehetnek kék szeműek is.
2014. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Ott is volt keveredés, mint minden népnél-- Vannak félcigányok, van olyan, hogy a 17. sz-ban egy magyar nő beházasodott a egy cigánycsaládba és ma is kékszemű a gyerek stb...
2014. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, láttam már nem egyet. Sőt, egészen fehér bőrű cigányok is vannak (és azok, mert az arcvonásaikon azért látszik). Szerintem keveredtek, ha nem a közvetlen szüleik, akkor nagyszülők, stb. Pl a munkahelyemen van egy targoncás cigány ember, aki kék szemű, és halványabb barna bőrű . Egyszer beszélgettem vele, és azt mondta, elítéli a cigányok nagy részét, de ő akkor sem tagadta soha,hogy cigány. Mondtam neki, én inkább keveréknek néztem, erre azt mondta, igen, az anyai nagyapja magyar. És ő teljesen cigánynak vallja magát, de sok félvér is inkább cigánynak vallja magát.
2014. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Persze hogy lehet, de az ritka, és az olyan esetek 95%-a félcigány..
2014. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!