Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szabadulhatnék meg az...

Hogy szabadulhatnék meg az orrhangomtól? Van erre valami beszédtechnika?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, mindig is orrhangon beszéltem, nem artikulálok olyan szépen és eddig annyira nem zavart, mert nem foglalkoztam vele. Nem régen figyeltem fel rá, hogy mások tök szépen beszélnek, én meg nem és néha-néha, ha olyan a társaság, akkor megszólalni se szeretek, nem mintha eddig olyan nagy szám lett volna :)

.. és igazából nem tudom, hogy ez mitől van. Azt tudom, hogy kivették a manduláimat még 5 éves koromban.


Van erre valami módszer, meg lehet tanulni a szép beszédet? Hogyan?

Aki nem orrból beszél azt hogy nevezik?


2014. jan. 16. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Orrsövény ferdülésed nincsen? Azt lehet műteni.
2014. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orrpolip is lehet, azt is lehet műteni. Menj el orr-fül-gégére, vizsgáltasd ki magad. Ha nincs probléma, akkor egy logopédus segíthet.
2014. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmi ilyenről, de köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy elmegyek fül-orr-gégészetre aztán meglátom mit mond a doki :)
2014. jan. 16. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!