Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez? Manapság...

Mit szóltok ehhez? Manapság már tényleg ennyire nem tudják megnevelni a kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

Ma állok a buszmegállóba, odajön egy 30év körüli anyuka két kislányával(az egyik olyan 2 a másik az 4 év körüli lehet).Egyszercsak a nagyobbik mondja a kicsinek"X te olyan egy h*lye g**i vagy"(nevet nem akarok írni).Erre a kisebbik visszamondta hogy te lezbi k**va...És még egyéb szóváltásokat csináltak.Pofám leszakadt.Utána a kisebbik elkezdett ordítani meg szaladgálni, ki szaladt a kocsi a busz elé meg mindenhova.Az anyja elkapta beszélt vele, de a kislány még elkezdte ütögetni az anyját, és az előző h*lye g**is beszólást mondta neki.Az anya meg nem csinált semmit.Aztán odajött hozzám megkérdezte tőlem hogy figyelnék e a két gyerekre amíg ő bemegy az 1 méterrel arréb lévő boltba.(Nem tudom miből gondolta hogy 17éves srácra bízza a két gyerekét..)Hát nem volt pofám visszautasítani, mondtam h vigyázok rá.Az anyuka kb 10percig volt bent a boltba azalatt a két gyereket a két kezemmel tartottam hogy el ne szaladjanak, ki a kocsi elé meg hasonlók.Húztak volna el csak nem ment.És még a járókelőknek is beszólogattak.(persze én kaptam a leb*szást, bár látták hogy próbálok cselekedni).Visszajött az anyuka, és mikor elmondtam neki úgy viselkedett mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne...Meg beszélt nekem hogy miért nem rendeztem el őket..Én csak azt vállaltam hogy figyelek rájuk, megnevelni már nem az én dolgom.(Bár megjegyzem ha az én gyerekeim lettek volna, egy ilyen stílusú szónál(pláne idegeneknek vagy nekem) olyan nyakast adtam volna neki hogy egy hétig csengett volna a füle.Majd megtanulta volna mit nem szabad kiejteni.És most titulálhattok bármilyen vadállatnak)

Ennyire nem lehet valaki alkalmatlan az anyaságra.Meg amúgyis két éves kisgyerek honnan tanul ilyen szavakat?Még azt se tudja mi van a lába között, de már ilyen szavakat használ.És nem is barnák voltak..(Bár mondjuk nem bőrszínfüggő ez a dolog, de azért tőlük többet lehet hallani)



2014. jan. 24. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, milyen szöveget hallgatnak otthon, meg milyen tv műsor elé ülteti őket az okos szülő.

Nagyon hülye szülők vannak.Múltkor a büfé előtt állt egy nő a kis 2 év körüli gyerekével.Nagyon pici volt még, jó hogy járni tudott, de kifejezni még nem tudta magát rendesen, csak mutogatott valamit a kirakatba, az anyja nem értette mit akar és csak állt ott a nő, mit bálám szamara, feltartva a sort és kb 10-szer kérdezte meg a gyereket, hogy "mit szeretnéééél???Moooondjaad!""Mit szeretnél?"-Ismételgeti nyávogó stílusban a felcicomázott anyuka, az meg sem fordult a fejében, hogy agyerek még nem képes elmondani, megnevezni, mit akar!Bakker, vett volna neki egy csokit azt csá.Közben a büfésnek is már égnek állt a haja, szólította a következő vásárlót, már bevásárolt vagy 5 ember előttem, aztán én is sorra kerültem és elindultam haza felé, de még a csarnok végéből visszanézve is láttam, hogy ott áll a gyerek meg továbbra is bőgve mutogat.Sajnáltam szegénykét.

2014. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, ha te tényleg 17 éves srác vagy, minden tiszteletem a tiéd! Kívánom, hogy így gondolkozz pár év múlva is, és legyen egy szép, normális családod, és sok gyereked, akiket a jóra nevelsz majd, nem így, mint az említett anyuka. :)

"Húztak volna el csak nem ment." Ezek szerint van benned erő is, szép férfi lehet majd belőled... Szeretném, ha nekem is kerülne egy keménykezű, tisztelettudó férfi akihez szívesen hozzámennék feleségül.

(22L)

2014. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem csak manapság, mindig voltak olyanok akiknek egy kutya sem lenne való, vagy egy aranyhal.


Anno emlékszem nekünk is megvolt a mocskos szájú korszakunk, kaptunk is 1-1 tockost érte, meg le lettünk baszva rendesen, hogy utána szólni se szóltunk, de manapság már ezért a szülőt is feljelentik kb. Bár én mostanában pont az ellenkezőjét tapasztaltam, mikor a kisgyerekkel anyuka úgy beszélt, mintha az alkesz férjét vinné haza a kocsmából.

2014. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19:56...csorog a nyálad mi? :D
2014. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amikor tizenéve eltejedt a köztudatban, hogy nem szabad verni a gyerekeket, megállt a nevelés, mert egyszerűen az anyukáknak senki nem mondta, hogy akkor a verés helyett mit csináljon a gyerekével, ha az rossz. Ő otthon még anno azt tapasztalta, hogy ha valami rosszat tesz kap pár pofont az anyjától, ha még rosszabbat, akkor az apja is lecsatolja a nadrágszíját. És ettől nevelődött. Most ugyan jelent meg jó sok nevelési kézikönyv, de nem tudom, hogy az anyukák tudják-e ezeket értelmezni, vagy elolvassák-e. Fogalmuk sincs mit kéne tenniük a verés helyett a rossz gyerekkel. És nincs is aki megmondja nekik. Hiszen te is azt írod, hogy nyakast adnál nekik. Na de ha azt már törvény is tiltja?
2014. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak azért gondolkozok így mert engem is így neveltek.A jóért jutalmat kaptam a rosszért büntetést.Tesóim és én is ha pl valamiért visszafeleseltünk, olyan fülest kaptunk hogy legalább egy hétig nem mertünk apánknak ellenszegülni.Anno kiskoromban mindig arra gondoltam hogy apám így rossz ember meg úgy rossz ember, de most 17éves fejjel visszagondolva látom, hogy nem ártott az a 3-4 pofon amit néha kaptam.Inkább apámtól kapjak egy nyakast mint mástól..

A korombeliek ma azt gondolják szerintem, hogy az a menő, ha dugiba cigiznek,füveznek,piálnak, meglógnak,verekednek,feleselnek stb.Én ezek közül egyiket sem csinálom (persze inni szoktam néha, de azt se dugiban.Tehát ha iszok valamit arról apánék tudnak.És általában csak ilyen családi összeröffenéseken szoktam.Meg néha suliból hazafele jövet is haverokkal venni mondjuk 1-1 sört, mondjuk úgy havonta 1x.Erről szüleim tudnak és nem is ellenzik.De még olyan nem volt hogy beállva vagy mattrészegen állítsak be otthon.És mégis vannak barátaim, társasági ember vagyok, semmiben nem szenvedek hiányt.

2014. jan. 24. 20:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Na igen a törvény..Manapság már ha pofonvágsz egy gyereket akkor már súlyos testisértésnek minődül és mehetsz a börtönbe..Szánalom már ami itt folyik.0 közbiztonság, mindenki mindenkinek ellensége, a kiskorúak egyre szemtelenebbek, a törvény már szinte mindent tilt..És csodálkoznak hogy egyre többen mennek külföldre.
2014. jan. 24. 20:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó olvasni, hogy vannak még ilyen srácok, mint te. Akik normálisan gondolkodnak a világról, nem szálltak el maguktól. A kis porontyokat nem minősítem, a múltkor kifejtettem a véleményem egy pofátlan kölyökről, erre jól lepontoztak. De neked respect!!!
2014. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyre jobban elterjedt az a nézet, a gyereket nem szabad korlátozni semmiben. A "nevelés" az az óvoda, iskola dolga kellene, hogy legyen, gondolják a szülők.
2014. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Ésszel, következetességgel, tekintélyes viselkedéssel, türelemmel lehet nevelni, de például a figyelemelterelés is hasznos módszer.A gyerek azért rossz, mert unatkozik, mert valahogy ki kell tombolnia gyermeki energiáit, a szülőnek kell megtanítania rá, olyan irányba terelni, hogy ezeket az energiákat ne rosszalkodásban élje ki, valamint az ésszerű és következetes büntetésnek is jó eredménye lehet..Ha egy szülőben ezek megvannak, akkor nincs szüksége pofozkodásra.Az a másik véglet és nem baj, hogy tiltva van, mert egyáltalán nincs hasznos nevelő hatása.
2014. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!