Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adna valaki túlélési tippeket?

Adna valaki túlélési tippeket?

Figyelt kérdés

A félévi órarendváltással nemcsak kicsit átrendeződött, hanem fenekestől felfordult az életem. Minden napra kilenc órát kaptam, ráadásul nem is lájtosakat, hanem keményen duplamatek-fizika-angol nyelvű történelem kombinációkat is. Nem tudom, hogyan éljem túl ezt a félévet, egyszerűen kiakaszt és lelkileg lejjebb rúg, hogy minden nap indulhatok hatkor, és hazaérhetek este fél hétre, majd állhatok neki tanulni.


Gimisek, egyetemisták, van valami taktikátok, amikkel el lehet kerülni a depressziót vagy a túlterhelés okozta válságot? Tízperces -és negyedórás szüneteim vannak, én arra gondoltam, hogy viszek magammal kávét, valami gyümölcsturmixot meg zenét, de még így is nehéz kibírni ezt. Mivel dobhatnám így fel a napjaimat, hogy kihúzzam a félévet és ne érezzem magam olyan rémesen?



2014. febr. 1. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
középiskolás vagy?
2014. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igen, 16/L
2014. febr. 1. 17:58
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
nézzél sok Bear Girls, ő tudja igazán hogyan kell túl élni, akár egy suliban is helyt állna.
2014. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szükséged van egy célra. Találd ki, hogy mi az amivel felnőttként foglalkozni szeretnél. Ne az legyen a lényeg, hogy mennyi pénzt lehet vele keresni, hanem hogy olyan dolog legyen, amit élvezettel csinálnál nap mint nap. Ha megvan, akkor ez lebegjen a szemed előtt és adj bele mindent, hogy elérd. Ha nem sikerül, nem csak ez a féléved lesz ilyen kemény, hanem az egész hátralevő életed.

Én is minden nap 6-kor kelek, egész nap olyan dologgal foglalkozom amit végtelenül unalmasnak találok és este 6-ra keveredek haza, amikor is állhatok neki a főzésnek meg a takarításnak, aztán már csak aludni van idő, hogy másnap kezdjem előről. Az a különbség, hogy nekem ez nem csak egy félévig tart, hanem beláthatatlan ideig.

Állatorvos akartam lenni már óvodás koromtól, imádom az állatokat és imádnám azt csinálni minden nap. Sajna lusta voltam kémia szakkörre járni, elszúrtam az érettségit, anyám rám erőszakolta a saját gyerekkori álmát, így lettem jogász. Utálom a jogot.

2014. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm a válaszod! van egy kitűzött célom, szeretnék szakfordító-tolmács lenni, de az a helyzet, hogy ez nem motivál annyira, hogy reggel ne pici kis gyűlöletgombócként keljek fel. te végigszenveded az egész napod, vagy találsz azért valami örömöt a jogban? és ha semmit, mivel tudod egy picit feldobni a munkát?

(bocsi az offért)

2014. febr. 1. 18:07
 6/19 anonim ***** válasza:
ha középiskolás vagy, akkor nem lehet napi 9 órád! Beszéljetek az igazgatóval!
2014. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 girlfromthegardrobe válasza:
15 perces szünetben már egész jókat lehet kártyázni néhány osztálytárssal, mi a Solo-t szerettük nagyon. De ott van a Sudoku, a keresztrejtvény fejtés, újságolvasás, vagy egy jó könyv is kikapcsolódásnak. Az írásbeli házikat is simán össze lehet dobni szünetben, hogy otthonra kevesebb maradjon. =)
2014. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
félreértesz, rosszul írtam le. minden nap nyolc óra, kilencedik fakt, így teljesen legális :((
2014. febr. 1. 18:19
 9/19 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm, ezek eszembe se jutottak :)
2014. febr. 1. 18:20
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen, közben én is utánnakerestem a jogszabálynak :(


"6. A tanulók heti és napi terhelésének korlátozására vonatkozó rendelkezések

8. § (1) A tanuló kötelezõ és választható tanítási óráinak száma – ha e rendelet másképp nem rendelkezik – egy tanítási napon

nem lehet több

a) hat tanítási óránál az elsõ–harmadik évfolyamon,

b) hét tanítási óránál a negyedik évfolyamon,

c) hét tanítási óránál az ötödik–nyolcadik évfolyamon,

d) nyolc tanítási óránál a kilencedik–tizenkettedik évfolyamon.

(2) Két tanítási nyelvû iskolai oktatásban, továbbá ha az iskolában nemzetiségi nevelés-oktatás folyik, az (1) bekezdésben

meghatározott tanítási órák száma eggyel megnövelhetõ.

(3) A tanuló kötelezõ és választható tanítási óráinak összege – ha e rendelet másképp nem rendelkezik – egy tanítási héten

a nemzeti köznevelésrõl szóló törvény 6. melléklet B és D oszlopában az adott évfolyamra meghatározott idõkeretet

a) az elsõ–negyedik évfolyamon legfeljebb kettõ,

b) az ötödik–hatodik évfolyamon legfeljebb három,

c) a hetedik–tizenharmadik évfolyamon legfeljebb négy,

d) két tanítási nyelvû iskolai oktatásban, továbbá ha az iskolában nemzetiségi nevelés-oktatás folyik,

da) az elsõ–nyolcadik évfolyamon legfeljebb négy,

db) a kilencedik–tizenharmadik évfolyamon legfeljebb öt

tanítási órával haladhatja meg.

9. § (1) A 8. §-ban a tanuló napi és heti terhelésével összefüggésben meghatározottak alkalmazásakor figyelmen kívül kell

hagyni

a) az egyházi iskolában szervezett hitoktatás tantárgy,

b) a tanuló heti kötelezõ tanóráinak száma és az osztályok engedélyezett heti idõkerete különbözete terhére

megszervezett egyéb foglalkozások,

c) a nemzeti köznevelésrõl szóló törvény 7. § (6) bekezdése szerinti sportiskolában a mindennapos testnevelési

órákat meghaladó többlet testnevelési óra, valamint a mindennapos testnevelés keretében szervezett iskolai

sportköri foglalkozások,

d) a nemzeti köznevelésrõl szóló törvény 27. § (5)–(8) bekezdése alapján szervezett foglalkozások,

e) a nemzeti köznevelésrõl szóló törvény 6. melléklet E oszlopában foglaltak alapján szervezett egészségügyi és

pedagógiai célú habilitációs, rehabilitációs tanórai foglalkozás

óraszámait.

(2) Azokon a tanítási napokon, amikor a tanuló a tanév rendjében meghatározott mérési feladatok végrehajtásában vesz

részt, más tanórai foglalkozáson való részvételre a mûvészeti és a testnevelési órák kivételével nem kötelezhetõ.

"


ezek teljesen idióták?????????? le vagyok döbbenve, nálunk a 6-7-dik órák is ritkák voltak, pedig nem vagyok még olyan öreg

2014. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!