Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó, ha valaki...

Szerintetek jó, ha valaki tovább adja a keresztnevét a gyerekének?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolkodtam azon, hogy, ha lesz egyszer egy fiam akkor milyen nevet adnék neki... Engem apám után neveztek el, és milyen vicces lenne, ha én is így tennék. Akkor lenne: Kovács Árpád, ifj.Kovács Árpád, és III.Kovács Árpád

Nekem tetszik, más gondolkozott ilyesmin? ( a név nem konkrétan ez, csak egy példa)



2014. febr. 8. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó,ha hasonlít rád,tudja a jogosítványod használni. :D
2014. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem tetszett, ha valakinek ugyanaz a neve, mint a szülőjének. Az valahogy nem olyan egyedi.
2014. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én anyukám nevét kaptam, mert a szüleim nem tudtak megegyezni a névválasztásban, ami egyiküknek tetszett, a másiknak nem, így maradt ez a kompromisszum.

Büszke vagyok rá, csodálatos anyukám van. :)

2014. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van akinek ez tetszik, én nem szívesen adnám a saját nevemet vagy az apjáét a gyerekünknek. Szép ez a hagyomány, de olyan sok gyönyörű keresztnév létezik, nem feltétlenül kell egyeznie valamelyik szülő nevével.
2014. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 DeAnn ***** válasza:
Én a helyedben biztosan nem adnám. Szép hagyomány, de nekem nem-gyere-be. Csak azt nézd, hogy neked milyen volt, ha sokáig veletek fog élni a gyerek, általában összekevernek, ha egyikőtöknek szólnak, mindkettőtök odafigyel, és hasonlók. Szerintem butaság az ilyen. Elég sok névből lehet válogatni :)
2014. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem se tetszik ez, családi összejövetelen mondod, hogy mondjuk Laci, s öten néznek fel...sose lehet majd tudni, kiről is van szó.
2014. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!