Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az helyén való? - hogy a...

Az helyén való? - hogy a barátom például tovább tanulási elképzeléseimbe (egyetem) beleszól és azt mondja hogy inkább szakmát sajátítsak el!

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 17:48
1 2
 1/18 DeAnn ***** válasza:
65%
Miért ne szólhatna bele? Elvégre a barátod. Azt meg te döntöd el, hogy átgondolod-e amit mond vagy sem. A te döntésed, a te életed. Úgy alakítod, ahogy neked jó. Miért ne adhatna tanácsokat?!
2014. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
de adhat csak,neki az nem jó amit én választanék
2014. febr. 10. 17:53
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot adhat, viszont nem kényszeríthet semmire, és a te dolgod, hogy megfogadod-e.
2014. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
hát pedig eléggé annak tűnik :/ de most már azt mondja neki mindegy mit csinálok :/ amúgy szakma+ érettségi nyelvvizsgával jól el lehet helyezkedni?
2014. febr. 10. 17:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

mivel indokolja? hallgasd végig, gondolkozz el rajta, de a döntés természetesen a tiéd.

De egy dolgot tarts szem előtt: olyan helyre add a jelentkezésed, ami ÉRDEKEL. amivel iskolán kívül, szenvedéllyel és érdeklődéssel is foglalkozol. EGy barátnőmnek a zene volt a mindene, erre beadta jogra a jelentkezést. Felvették, elpocsékolt rá egy rakat pénzt, majd két év után otthagyja. Nem bírja idegileg.

Ha az egyetemen olyan szak van, amit szeretsz, természetesen akkor oda menj. Ne érdekeljenek a nehézségek, se az, ha nehezebb elhelyezkedni, mert aki kiemelkedő, az mindig megtalálja majd a helyét.

A lényeg, hogy SZERESD amit tanulsz!!!

2014. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

szerintem egyáltalán nem jó, ha ennyire bele akar folyni. végülis te tudod, hogy mit szeretnél, miben vagy jó, milyen iskolát szeretnél csinálni, ez a te életed. senkinek sem szabadna ennyire belefolyni. az is más, ha tanácsot ad.

amúgy sokszor egy jó szakma aranyat ér, de ahhoz is kell tanulni/valamilyem iskolát elvégezni. én azt tanácsolnám, hogy válaszd azt, amit te igazán szeretnél :)

2014. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hát azért folyik bele így,mert azt mondta hogy a jövőnkre gondol ő csak,hogy sok pénzünk legyen amivel felépíthetjük az életünket. Szakmát akar nagyon,én meg úgy volt hogy főiskolán gyógypedagógusnak tanulnék....nem teljesen a kedvencem de ez tűnik eddig jónak. vagy csecsemő és kisgyermeknevelő..de erről az a véleménye hogy keveset keresnék vele..
2014. febr. 10. 18:09
 8/18 A kérdező kommentje:
viszont a szakács szakma érdekelne csak az nagyon fárasztó munka lehet nem?
2014. febr. 10. 18:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha csak a pénz számit neki,akkor lesz bajod, és ha valami lesz veled,akkor mi van?
2014. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nem a pénz számít neki hanem hogy meglegyen mindenünk,és a gyerekeknek mindent megadjunk majd. Egyértelmű hogy mindneki egy olyan munkát keres amivel sokat tud keresni
2014. febr. 10. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!