Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a jó abban, ha valakinek...

Mi a jó abban, ha valakinek van saját vállalkozása? (lent a többi)

Figyelt kérdés

Én még csak egy diák vagyok, de így bele gondoltam, hogy egy vállalkozónak, ha embereket akar foglalkoztatni, akkor a nyakába szakadnak az amúgy teljesen korrekt elvárások, mint hogy ne tegyen különbséget nemek, nemzetiségek között. Tehát neki fel kell vennie a fiatal nőt, aki lehet, hogy ott hagyja majd később egy gyerekért (és ez nem bűn!) és akkor ő oldja meg a helyettesítést... Vagy vegye fel a cigányt, és közben féljen mindig attól, hogy az illető szétlopja a vállalkozását. Közben még fájhat a feje, szervezés, számlák, beszállítók és még sok minden más miatt. A dolgozó lehúzza a nyolc óráját, egy pár apróságot haza lop emlékbe a családnak (persze nem mindenki) a vállalkozó, pedig 24 órás műszakban oldhatja meg a problémákat. Ismerek egy kisvállalkozót, aki már a WC-re is telefonnal jár, mert másként nem megy, mindig beüt valami gubanc, olyan nincs, hogy szabadnap.


Aztán amikor jön a jó oldala az egésznek, hogy van egy viszonylag magas jövedelme, akkor megkapja a közvélemény haragját, hogy mocskos zsidó... és neki miért jár sokkal több, mint az egyszerű dolgozónak?


2014. febr. 16. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs kisvállalkozó akkor munkahelye sincs pl. annak a "cigánynak" aki lop.Tehát nem dolgozik,akkor még többet lop.Azt kell támogatni aki aktívan megoldja a cigány problémáját
2014. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért jó, mert te osztod be az idődet, te válogatod meg, hogy kikkel / kinek dolgozol és azt is, hogy milyen áron.

Sokkal szabadabb és tartalmasabb életet lehet élni vállalkozóként, még ha esetleg az olyan dolgokkal is jár, hogy mondjuk elérhetőnek kell lennie 0-24-ben.


Amit az utolsó sorban írtál, az meg egyszerű irigység. Csak gondold el, hogy az ún. "egyszerű dolgozónak" nem lenne mit dolgozni, ha nem lenne a vállalkozó, aki az egész folyamatot megalkotta, kockázatot vállalt, befektetett, stb.

Azt gondolom, ezt nem is kell tovább magyarázni, el kell engedni az ilyesmi fanyalgásokat a füled mellett.


Én szívből ajánlom, hogy találj valamit, amire érdemes vállalkozást építeni, és tudd élni azt az életet amit csak szeretnél.

2014. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a saját vállalkozás nagyobb gond és nagyobb felelősség,de gondolj bele,nincs főnököd,hanem magad vagy a főnök
2014. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen, ezzel egyet értek. de mi viszi rá a kisvállalkozót, hogy ennyi teher mellett belevágjon? én azt látom a környezetemben, hogy csak rakják rájuk a köveket, semmivel nem támogatják őket.
2014. febr. 16. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne köteles felvenni egy fiatal nőt vagy egy cigányt? Kitalálhat bármilyen mondvacsinált indokot és kész.
2014. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez belülről jön, van ember aki a sok teher ellenére is csak vállalkozóként tud/fog tudni kiteljesedni.
2014. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért egy valamire való pár éve futó vállalkozásban van annyi ideje a tulajdonosnak hogy elmenjen 1-2hétre nyaralni bármikor. Hisz ezért tart 1-2 titkárnőt, vagy helyettest.

Ismertem olyan embert is aki nem volt a telephelyén már 1hónapja, mindent otthonról intézett, kiadta a helyettesének a feladatot és el lett látva minden

2014. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, egy olyan cég, ami már befutott, nyereséges, ott már van lehetőség arra, hogy embereket alkalmazzon a tulajdonos, akik viszik a dolgokat amíg ül a tengerparton :)
2014. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleinte tény hogy nehéz lehet, és sok meló, de hosszú távon ha bejön a dolog akkor megéri. Felvenni meg azt vesz fel akit akar, főleg ha valami feladatspecifikus vállalkozás, oda amúgy sem vesznek fel bármi c..gányt.


A közvélemény haragja meg hülyeség, aki ismeri, az tudja mennyit melózott valaki, aki meg nem az meg pont le van sz..rva, attól még sokkal többet fog keresni.


Akárhogy nézzük, nem mindegy hogy valaki élete végéig egy gyárban dolgozik, 3 műszakban alja bérért, vagy felfuttat egy vállalkozást, ami kőkemény meló, de később cserébe 2 hetente elmehet nyaralni.

2014. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv mindenkinek! :) Mikor bedobta a gép ezt a kérdést tovább akartam lapozni de aztán megtetszett egy mondat! wc re is telefonnal jár:) Igen ez így van! :) Nekem egy kft-m van és még a wc -re is viszem a telefont, sokszor már azt sem tudom hol áll a fejem de ez az életem ezt szeretem csinálni! Nálam 47 emberből 2 cigány vagy roma származású dolgozik (kinek hogy tetszik) de nem lehet panaszom rájuk! Becsületesek. Én az alapján válogatok ki akar dolgozni és ,hogy végzi el a feladatát! Miért éri meg? Nem tudnék egy helyben lenni 8 órát bezárva. Nehezebb mert nem csak a saját ill a családom megélhetéséért dolgozom hanem a munkatársaim miatt is. 30 éves vagyok 23 éves koromban indítottam a céget mint Bt. 2 emberrel (nem szülöi támogatásból) :) mára van házam van autóm és van pénzem és nincs hitelem, ezt sajnos ma Magyarországon alkalmazottként nehéz elérni! Persze nem mindenkinek jön be ehhez elhivatottság merészség rafináltság kitartás és szerencse is kell!

Talán ez a jó benne! Remélem tudtam segíteni!

2014. márc. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!