Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden dicsőség múlandó?

Minden dicsőség múlandó?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mennyire igaz?
2014. febr. 19. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2014. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz. Egyrészt az emberek értékrendje folyamatosan változik, így időről időre más válik dicsőséggé. Másrészről szerintem mindennek van egy természetes életciklusa; megszületik, virágzik, majd meghal. Ebből kifolyólag semmi se tart örökké.
2014. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

" A siker nem végleges, a bukás nem végzetes. " - Winston Churchill


Arra értendő, hogy az életben mindig tudni kell a talajon maradni.

Minden változik , a kocka mindig fordul, ezért ostobaság azt gondolni, hogy ha elértünk adott ponthoz, akkor állandóan azon a ponton fogunk maradni - a változás mindig jönni fog, akár negatív, akár pozitív értelemben.

2014. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hegedus Csaba válasza:

Attól függ, hogy te hogy éled meg és neked mi a dicsőség. Ha neked az a dicsőség, hogy minden ember sztároljon téged (lásd való világos szutykok) akkor az a dicsőség múlandó lesz. Viszont ha azt tartod dicsőségnek, hogy elértél valamit, az tarthat életed végéig. Tovább, úgy gondolom, nem is kell, hogy tartson. Jó érzés tudni, hogy esetleg beszélnek rólad a halálod után, de szerintem az téged már nem érint.

Éld úgy az életedet, hogy te dicsőségnek érezd azt, és akkor nem lesz múlandó, számodra legalábbis nem. Én például dicsőségként élem meg magamban azt, ha segítek egy idős embernek átkelni a zebrán. Nem nagy dolog, bárki megtenné, de annak az embernek örömet okoztam, ez örömet okozott nekem, és noha elfelejtődik, az érzés nem múlik (szerintem).

2014. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nagyon logikusban gondoljuk végig akkor igen,mert amikor a nap elpusztul és megszűnik a földi élet,akkor minden el fog tűnni.

de ha belegondolsz az igazán nagy tettekbe és dicsőségekbe pl akhilleusz,a 300 spártai,nagy sándor,cézár tetteibe,akkor azok fent fognak maradni amíg civilizáció létezik.

ezért a dicsőség mértékének függvénye a hallhatatlanság.

2014. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak múlandó; relatív is.

Lásd az azeri baltás gyilkos esetét, vagy bármelyik történelmi hódítót.

2014. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!