Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kedvenc magyar népdalom a...

A kedvenc magyar népdalom a Tavaszi szél csak azt nem tudom hogy ki volt az az ember aki irta?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A népdalok szerzöjét nem ismerik, többek közt ettöl is népdal.
2014. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha én irok egy dalt (mert tudnék) és leraknám egy padra ugy hogy nincs rajta a nevem ,és azt valaki megtalálja ,és tetszik neki ,aztán megmutatná az egész országnak ,és mindenkinek tetszik akkor az népdal?
2014. febr. 20. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A népdalokat a nép "írja". Szövege és dallama is tájegységenként változhat.
2014. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem, az már plágium :D
2014. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy a padra teszed a saját dalodat, még nem lesz népdal.

Népdal Szerzőit nem ismerjük, a legtöbbjük nemzedékről nemzedékre szállva, szájhagyomány útján keresztül maradt ránk. Végül is ettől lesz népdal a népdal. Valaki anno annak idején a saját érzelmeit, az akkori helyzet gondolatait dalba foglalta, és énekelte. Ezt énekelte tovább a gyermekei, unokái, és azok leszármazottjai. Így keletkezik a népdal.


Ha te írsz egy dalt, és énekled, és mindenki megtanítja, énekli az utódainak, akkor esetleg 100-150 év múlva 21 századi népdal lehet belőle.

2014. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is ez a kedvencem :) Épp tegnap énekelgettem magamban.
2014. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kössz ezt örökre megjegyeztem :)
2014. febr. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!