Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy miért "menő" azt írni, hogy sátánista vagy, pedig azt se tudod mi az?

Figyelt kérdés
Jelképek meg minden, na meg persze, Isten a rossz, tiszta őrület szerintem, én nem értem.
2014. febr. 25. 19:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
nincs jobb dolguk
2014. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én még senkitől nem hallottam azt, hogy sátánistának vallaná magát.
2014. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyes tinik így akarnak lázadni, azt gondolják, hogy ettől mások lesznek, mint a többiek.
2014. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy, engem sokkol...Szerintem egy "igazi sátánista" valószínűleg iszonyat gonosz gyilkos vagy valami ilyesmi és minél több embert akar megrontani...
2014. febr. 25. 19:46
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok sátánista, de komoly tévképzeteid vannak. Sátánista nem egyenlő ördögimádó, legalábbis nézegettem az egyik irányzatot kíváncsiságból, egészen más rendszere van, mint amit a sztereotípia sugall. Biztosan vannak őrült csecsemőáldozók, olyanok is, akik a Sátánnak áldoznak, de ez extrém eset, és pl. az a sátánista irányzat (LaVey-féle), aminek utánanéztem, ugyanúgy elítélné ezt, mint te vagy én. Nagyjából arról szólt a tana, hogy mindenki maga istene/sátánja, ahogy tetszik, nagyon realista, nem túl empatikus világképpel, de abszolút nem betegség kategória szerintem. Sok tini meg ürülékké (kösz, káromkodás-ellenőrző) unja magát nap, mint nap, ami nem csoda, ha a társas kapcsolatok a béka popója alatt, helyette pedig képernyő a haver. Beszűkül így az ember, unja magát, érdektelen lesz, és a szürke élet perspektívájából a lázadás, mint izgalmas valami a jobb élet "propagandája". Ezzel a logikával viszont minél nagyobb a "lázadás" a normák, akármi ellen, annál erősebb ez a propaganda.
2014. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az csak kamu sátánizmus, könyörgöm az ördög annak örül, ha szenvedsz, nem logikus?
2014. febr. 25. 19:56
 7/18 anonim ***** válasza:

Tehát te azt állítod, hogy van valami, amit ördögnek nevezünk, egyben azt is feltételezed, hogy ez a létező valami gonosz a mi szemszögünkből, ha neki az a jó, ami nekünk rossz.

A LaVey-féle más logikai lánc. Van ördög, de az nem rossz. Avagy te vagy az ördög, neked meg az a jó, ami neked jó, így az ördög jó.

Az a baj, hogy van egy könyv, ami vagy igaz, vagy nem. Lehet, hogy nagyon erősen hatott a kultúránkra, de attól függetlenül vagy igaz vagy nem. A te logikai láncod abból indul ki, így kiegészítve a felsőt:

Van egy könyv, ami igaz, és ami azt állítja, hogy van ördög és gonosz.

De! Ezt nem tudhatjuk. Démonok (daimónok, akármi) korábbi mitológiákban is voltak, amúgy is, a sátánisták nagy részénél a Sátán inkább egy eszme. Felfoghatod a következőképpen:

Van egy világ, ami untat, tehát a világ szar. A világból nem menekülhetek, így a szär világban kell maradnom. Ha viszont olyan helyzetben kell maradnom, ami szär, az frusztrál. Ellenségképem így a világ, tehát megnézem a lehetőségeim az ellenségképem legyőzésére. Mivel a világ általam leginkább tapasztalt része a társadalom, ami emberek halmaza, így a világ ellen leginkább az emberek halmazán át tudok lázadni. Itt felmérhetem a lázadás lehetséges módozatait. Nagy része büntetett, és az ember nemcsak unott, hanem gyáva (legalábbis a többség). Tehát marad azoknak a cselekvéseknek a halmaza, ami felháborodást kelt, de nincs szankcionálva. Így eljutunk a morálhoz és a polgárpukkasztáshoz. Ennek ez is egy módja. Persze, ez nem szükségszerű, millió ellenpélda van, és millió más módon is ide lehet jutni, de nem felsorolható az összes. Az egyik főáramlatot a kérdésedre erre keresd. De ha nem tudsz elvonatkoztatni attól a könyvtől, így az előítéleteidtől, akkor csak azt éred el, hogy felhúzod magad, és választ nem találsz.

2014. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A világ nem szar, az ostoba és sérült emberek szúrják el...
2014. febr. 25. 20:08
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Ezzel megint mondtál egy ítéletet.

Tehát szerinted van egy fiktív, nemszar világ, ami bekövetkezne, ha nem lenne ennyi ostoba és sérült ember. De ki ostoba, ki sérült, ezt ki állapítja meg stb...?

Amit állítottam: sok ember szarnak érzi a világot. Ennek annyi az oka, hogy az ember hajlamosabb az unatkozásra, egyre csökken a társas kapcsolatok mélysége és mennyisége is, ami hiányérzetet kelt. Van, akik szerint szar a világ, tehát, mert ez az unalom, szürkeség frusztráltsághoz vezethet, ami kivetülhet, ami ide (is) vezethet. Azért ennyi feltétel, mert az emberek nem mindegyike unatkozik, azoknak sem mindegyike tartja szarnak a világot, és pláne nem mindegyike lesz sátánista.

2014. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Milyen makacs vagy. Örülj a fejednek :D túlzottan kiborultam ezen a kérdésen, inkább nem is foglalkozom vele...
2014. febr. 25. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!