Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy történik az álmodás?...

Dávid Csuhai kérdése:

Hogy történik az álmodás? (részletesen) és hogy lehet szabályozni hogy mit álmodsz? Tegyük fel egy játékról szeretnék álmodni.

Figyelt kérdés
Álom

#Álmodások
2014. febr. 25. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat gondolsz valamire, általában egy idő után álmodsz róla (persze jelentéktelem dolgok is szerepelhetnek az álmaidban). Ezt ilyen direkt módon nem igazán tudod elérni, hogy "na most erről a játékról akarok álmodni", bár az esetenként bejön, ha közvetlenül elalvás előtt is az adott dologra gondolsz.

Egyébként szerintem van olyan, hogy ilyenkor csakazértse tudsz álmodni valamiről, velem már többször is előfordult, hogy fél évig próbáltam álmodni valamiről, mire sikerült, vagy álmomban is folyton az adott személyt/dolgot kerestem, és körbe-körbe járkáltam, de nem találtam... az álmok különös dolgok. :D

2014. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha szándékosan akarod irányítani, akkor tuti, hogy nem sikerül. :D Én pl. egyik este elalvás előtt néztem egy filmet és utána közvetlenül mentem aludni. Aznap az egyik főszereplővel zuhanyoztam álmomban. :D
2014. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Ez az egyetlen olyan kérdés, amire a matematikusok-fizikusok-biológusok soha nem tudtak konkrét választ adni. Ez bizonyítja azt, hogy nem csak anyagból összeállt világban élünk, s azt is, hogy vannak természetfeletti erők, akik gondolatainkat is irányítják.

Az nagyon silány megfogalmazás a könyvekben, hogy azt álmodjuk, ami nappal történt velünk. Nálam 10-ből max. 1 esetben van így.

2014. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd már el azt a baromságot, hogy még az álmaidat is kontrollálni akarod! Kockafej! :(


Az álmodáés folyamata TUDATTALAN, befolyásolhatatlan, megjósolhatatlan, és pont az benne a jó. Egyrészt feldogozza az agy az őt ért napi ingereket, stresszt, másrészt pedig a mélytudattalan beszél hozzád - már ha engeded.

2014. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kb mindig arról álmodok amiről elalvás előtt gondolkodok. Pl. egy adott személyről, vagy sportolok álmomban is...
2014. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!