Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hatalmas probléma az, ha...

Hatalmas probléma az, ha 21-22 évesen nem szeretnék az egyik helyi multi középvezetője lenni, úgy, hogy protekcióval betuszkolnak oda, és helyette inkább saját magam szeretném alakítani az életemet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 07:30
 1/8 anonim válasza:
96%
Nem probléma. csak protekció nélkül nem valószinű hogy akárhol is vezető leszel.
2014. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Igaza van egyesnek. De azt csinálhatod hogy ezt elvállalod, teszel félre lóvét (gondolom 200 ezer felett fogsz keresni mint középvezető), ott vagy 1 évet kb, majd lelépsz, és a félretedd pénzedből kezdesz valamit.

Vagy azt is megteheted, hogy amíg ott melózol, kitalálod hogy mit szeretnél..mondjuk saját céget alapítani, és aztán az beindítani, vagy ilyesmi..

De ez attól is függ hogy te milyen életre gondoltál.. tényleg, van terved ezen kívül? :)

2014. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. 21-22 évesen nincs annyi tapasztalatod, hogy jó középvezető lehess. Ahhoz néhány évet egyszerű beosztottként kell töltened, hogy utána tudd irányítani.
2014. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik mint ha pár válaszolónak savanyú lenne a szőlő...

Meg szerintem aki úgy indul neki valaminek hogy 200 felett fog keresni, azt még nagy csalódások fogják érni.


Ha protekcióval tesznek be, akkor a Pista bácsi típusú dolgozók lehet hogy nem fognak tisztelni. Én sztem azt csinálnám (ha már úgy is ilyen protekciós dolog), hogy eleinte a "Pista bácsiékkal" dolgozok, majd utána kezdem a középvezetői állást.

2014. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyári munka szintjén van munkatapasztalatom, többször voltam több hónapot, köztük ebben a gyárban is többször. Ezen kívül slussz passz semmi. Én magamat személy szerint alkalmasnak sem tartom - még -, hogy normálisan egy ilyen pozíciót betöltsek. Nincs olyan munkatapasztalatom, korábban kamasz koromban az átlagnál is durvább szoc. problémáim voltak, nagyon nem lennék rá alkalmas. És nem a magyaros kishitűség beszél belőlem.


Saját magam szeretnék munkát találni és az "aljáról" kezdeni mindent Budapesten.


Azért írtam ezt a kérdést, mert a család egyik fele azzal nyüstöl, hogy menjek és vállaljam el, a másik fele meg megérti azt, hogy mi a bajom az egésszel, és eléggé bosszant a dolog. Ha meg mégse jönne be úgy amit én szeretnék, még mindig itt lesz ez a lehetőség.

2014. febr. 28. 13:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaa értem.. így már jogos amit írsz... igazad van :)
2014. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van,engem is betuszkolt az apám 23 évesen,sőt még fenyegetett is,mi lesz ha nem megyek,meg akkor nem viszem semmire stb.


Magát a munka kategóriát sem szerettem.


Aztán a gazdasági válság betett az öregnek,a munkahelynek is,jött új vezetőség,én pedig fellélegeztem és újjászülettem.


Azóta azt csinálom,amit akarok,magánvállalkozó lettem és még a pénzem is több,mint akkor volt,mert igazából ehhez van tehetségem,amit most csinálok.


Amúgy igen annál a munkánál én is tettem pénzt rendesen félre,ezért sem okozott gondot az átállás.

2014. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen nem is lehet egy fiatalnak több tapasztalata, mint a nyári munkák, önkéntesség diákszövetségeknél, stb.

A középvezetői állás majdnem olyan felelőséggel bír, mint maga a cégvezető, sőt sokszor a középvezetők viszik a hátukon a céget, rajtuk múlik sok minden jó és rossz. Ha vannak "alattad" emberek, már min. 5 ember is megterhelő, ugyanis nem mindenki dolgozik mindig úgy, ahogyan a cég akarja és vajon kinek lesz a dolga ráncba szedni őket?? :D S hiába mondod a főnöknek, hogy ez olyan nehéz, ő azt mondja: azért vagy te ebben a beosztásban, hogy megbízkózz a kihívásokkal. Ha az "alattad" lévő emberek idősebbek, mint te, pl. 30-55 évesek, akkor nem biztos, hogy komolyan fognak venni :). Egy szóval: kell legyen egy jóval több élettapasztalatod emberkezelésben, felismerésben és kicsi ügyes manipulálásban is, hogy ezt jól csináld.

Szerintem az a cégvezető felelőtlen, aki ezt így csinálja és egy ambíciózus tapasztalatlant felhelyez ... Helyedben mindenképpen azt mondanám egyenesen: ki akarod használni az ajánlatát, de engeje meg, hogy egy ideig még tanulj egy kicsit, hogy aztán jól végezhesd a munkádat és ő maga ne csalódjon benned :).

2014. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!