Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az eladónak nem mindegy...

Az eladónak nem mindegy mennyi a postaköltség?

Figyelt kérdés
az árulós oldalakon többször találkoztam azzal, hogy nem postázza mert többe kerül a posta mint a termék. lévén hogy a vevő fizeti a postát így az eladónak ez nem mindegy? az emberek ennyire nem jó fejek... miért nem írja azt hogy lusta elmenni a postára? ha nekem megéri akkor őt mit zavarja? nem kérek kritikát. ez csak egy egyerű kérdés.
2014. márc. 4. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ő írta, hogy nem akarja drágábban feladni?

Én elég sok mindent eladok, és volt olyan, hogy lemondták a terméket, mert a néni utánvétet akart, de az utánvét árát nem akarta kifizetni, csak az ajánlott levelet.

2014. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Gondolj bele, ha az áru értéke nagyon csekély, akkor miért érné meg az eladónak csomagolóanyagot szerezni, csomagolni, elmenni a postára, megírni a feladóvevényt, esetleg készpénzzel fizetni zsebből, amikor a vételárat a vevő a bankszámlájára utalta ?? Ezek egyszerű gyakorlati szempontok, esetenként elmegy vele akár 1 óra is. Azt az időt meg nem fizette meg a vevő.
2014. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Józsi21 ***** válasza:

Esetleg nem fogalmazol félreérthetően?Általában mindenki postáz ha a vevő kifizeti az áru ellenértékét,plusz a postai díjat.

Nem úgy értelmezhetik a mondandódat hogy az eladót terheli a pk-ég?

2014. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Sokan meg se rendelik azt a terméket, aminél a postaköltség több, mint a termék. Ezért szokták megoldani személyes átvétellel.
2014. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 intrepid ***** válasza:
0%
Ha esetleg mégsem veszi át a vevő, a posta visszahozza nekem, és mégiscsak nekem kell fizetni, és el sem adtam az árút.
2014. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem mindegy az eladónak sem, főleg akkor, amikor egy bizony felvásárolt termékcsomag után, pl. ha meghaladja a 10.000 HUF-ot, akkor serkentheti az eladást, ha felajánlja, hogy ő maga állja a postaköltségeket, vagy pl. 1-2 hétig ő állja a szállítást.
2014. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

kedves 5. szó sincs utánvétről. ha én elutalom a ár + postaköltséget akkor miért ne venném át és már rég ki is van fizetve.

én utánvéttel nem adok fel mert vagy átveszik vagy nem, de előreutalásnál sosem okazott gondot, ha fel kellett adnom valamit.

2014. márc. 4. 11:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes hozzáállás. Ha előre tisztázza a postaköltségeket a vevővel, akkor tényleg mindegy kellene, hogy legyen. A legdurvább eset nálam eddig például az volt, hogy a szállítási díj hatszorosa volt a terméknek, de szerencsére így is átvette az illető.
2014. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
beszélhetünk pl nadrágról ami eljön 6-700ftért és 900ftért van hirdetve. ez pont ma volt. számolja fel a borítékot mit bánom én csak nem értem az embereket és a hozzáállásukat
2014. márc. 4. 11:42
 10/14 A kérdező kommentje:
na látod! van ilyen is. Téged érdekelt? nem, mert nem a Te pénzed. de jártam úgy is hogy vásároltam és másnap feladta a ember utánvéttel és meg mondtam neki hogy nem szivesen veszem át mert sok a posta így. de átvettem mert nem akartam kitolni vele. pedig visszaküldtem volna szivem szerint
2014. márc. 4. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!