Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te szelektíven gyűjtőd a...

Te szelektíven gyűjtőd a szemetet, hány éves vagy, mi az iskolai végzettséged, gyermeked van?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem gyűjtöm szelektíven, mert nincs rá lehetőségem.

Kisváros, társasház, egy kuka a kapu előtt. Pici panelkonyha, ahová egy kuka is nehezen fér be, nem ám három. Lehet kapni már szelektíves kukát a lakásba, aminek három rekesze van, de vagy az megy a konyhába, vagy mi.

No meg a különválogatott szemetet, nem tudnám különválogatva eldobni, mert egy kuka van mint említettem. Szóval tervnek, meg elvárásnak jól hangzik a szelektív hulladékgyűjtés, csak a kivitelezés nehézkes.

35 N 2 gy technikum

2014. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Igen, 20, érettségi, nincs.
2014. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen.


Itthon szövetszatyorba gyűjtöm a szemetet, ez általában papír és műanyag, és amikor már sok, de még elbírom, elmegyek az utca végébe, és kidobom.

(Lakótelep, az utca mindkét végében van gyűjtő.)


26 vagyok, érettségi, nincs gyerek.

2014. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

-Nem

-39

-felsofoku

-igen

2014. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, 29, egyetem, még nincs.


De annak nagyon örülnék, ha a szelektív hulladékgyűjtésnek olyan kultúrája lenne nálunk is, hogy a háztól is elvinnék a szelektíven gyűjtött szemetet, és nem kéne zsákokban cipelnem a tőlünk 3 km-re lévő kukákhoz a papírt, a műanyagot, az üveget és a fémet külön.


Én már annak is örülnék, ha x háztömbönként lenne mindegyik típusra egy egy kuka vagy hulladékgyűjtő, mert az nonszensz, hogy miután szeparálom őket, még én vigyem az én pénzemből, fáradságomból, benzinemből stb kilométerekkel odébb. Ott persze már dugig van az egész (mert szerencsére mások is veszik a fáradságot) és csak mellé tudod letenni, amit széthordanak a kóbor kutyák meg a csövesek. Emiatt aztán persze megszüntetik a hulladékgyűjtőt is, mert mennyire szemetes. Pf...


Nem vagyunk még Európa.

2014. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm elvett egy nőt Kaukázusi országból, Németországban élnek. A bébi tápos hatalmas papírdobozt a nélkül dobja a kukába, hogy legalább összehajtaná vagy valami (pl). Az volt rá a válasz, hogy az ő országában sokkal nagyobb problémák vannak, mint a szelektív szemétgyűjtés, és ezért nem gyűjti külön a szemetet. Szerintetek ez milyen hozzáállás???

Egy kicsit szomorú vagyok, nem nagyon, hogy az ilyen jellegű kérdések, mint a környezetkímélés, csak néhányunkat érdekel, de az, hogy, hogy nézek ki arra ezrével válaszolnak. Ez nem arról szól, hogy nincs rá lehetőség, szerintem. Ismerek olyat akik ketten élnek egy 18 nm-es albérletben és külön gyűjtik a szemetet, mert fontosnak tartják, és mint a fenti kedves író, 3 km-re viszi el a szétválogatott szemetet.

2014. márc. 4. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor már az autókon jobban múlik ez a környezetkímélés. Ha leülsz egy forgalmas helyre és nézed a kocsikat, a 90%-ukban csupán 1 ember ül! Mi nem gyűjtjük szelektíven a hulladékot, de a lépcsőházunk aljába leraktak egy papír- meg egy műanyag gyűjtőt. Ezt kéne máshol is, szerintem. Így nem kell órákat gyalogolni a szemeteshez.
2014. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na ja, autó......teljesen jogos
2014. márc. 4. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!