Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Üdv! Rendeltem egy telot...

Üdv! Rendeltem egy telot aprod. Futár kihozta és kibontottam a futár előtt és egy kitömt doboz volt. Mentünk rendőrségre. Most ezt a pénzt visza kapom vagy sem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyan fizettél, számlára utaltál? Ha igen, akkor menj be a bankodhoz a rendőrségi jegyzőkönyvvel, és kérd az utalásod visszahívását.
2014. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
utánvéttel rendeltem és a futár előtt lett kibontva futár is bejött velem a rendőrségre..
2014. márc. 17. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, hogy miért nincs nálad a pénz. Ezt a csomagot nem kell átvenni, ha papíron át is vetted, akkor az átvételt simán vissza lehet vonni, az átvételt papír alapú nyilvántartásban át lehet húzni. Vagy elektronikus rendszerben volt az átvétel, amit helyszínen nem tudodd a futár visszavonni?
2014. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De igen, át kell venni, mert a futárszolgálat nem a csomag tartalmáért, hanem a sérülésmentes kiszállításért felel.

Tehát a futártól akkor nem veszed át, ha a doboz sérült, vagy fel van bontva stb.


Ez volt a jó eljárás. Remélem a csomag feladóját csalásért meghurcolják. A pénzt meg szerintem vissza kell fizetnie a címzettnek, ha a tárgyalás lezárult.

2014. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen azt mondta a futár h a rendőrség tilthatja le ezt a vételt... de a rendőrség azt mondta h ezt ők nemtudják. futárnak csak van annyi esze h letiltja. azt mondta visza kapom a pénzt de nem mondta h kb mikor... és 13.-án vettem át azt a fos dobozt
2014. márc. 17. 16:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Te is hülye vagy, hogy magánszemélytől, mindenféle netes zugárustól rendelsz telefont futárral. Téged még egy vadgalamb is átverne. Legközelebb majd csak cégtől, vagy személyesen. ;)
2014. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mert ha te rendelsz valamit ha egyáltalán szoktál bele látsz? nemlátsz bele a csomagba rendelj bárhonnan igyis ugyis átveszed, és majd csak akkor derül ki ha átvetted és kibontod legyen az bármilyen oldal mindenhol vannak dörzsöltek minden oldalon...
2014. márc. 19. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Kizárólag céges oldalon (amit ismerek is) és vaterán rendelek, ha rendelek, mert ezek visszavezethetők és jogilag érvényesíthetők. Nem pedig rábízom a postára, meg előre utalok, kifizetem átvételkor, stb. Ha olcsó, akkor sokszor gyanús. Kapd vissza a pénzed, nem vagyok szemét. De legalább megtanultad.
2014. márc. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egy biztos, soha nem rendelek !:D
2014. márc. 19. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!