Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Örököltem Belgiumból de 3,3...

Örököltem Belgiumból de 3,3 milliót vontak le temetésre mit tegyek?

Figyelt kérdés

Belgiumból nagyi testvére halt meg, már régebben, nagyi se anyukám sem él én kapom a részüket, + még 8 an, az összeg 13,3 milio ft!

Több mint egy éve dolgozik az ügyben egy ügyvéd aki 9,5 % ot kap, az elég sok.... Belgiumban szó nélkül 3,3 milliot vontak ke a temetésére ami a sírkő 1,5 milio....... Es az ügyvéd nem tud mit tenni elllene, plusz még folyamatosan kéreget tolmács ra további pénzt ami egyébként kijön annyiból amennyi neki jár, hát többet kap mint én... Elején úgy volt 1 miliót kapok, aztán fel milio most mar adózás miatt is 200 eft ot! Nem értem híva tűnik el ennyi pénz, es hogy az ügyvéd mit nem tudot mar egy év alatt elintézni, es meg pénzt kéreget! Nagy bátyám adott neki 15 eft... Most ez nekem kicsit fura! Mit tehetek?



2014. márc. 18. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez egy nagyon nehéz dolog, én eltudom képzelni, hogy a végén semmitek nem marad.


Elöször is meghalt a nagybácsi, hagyott maga mögött valamit. Ha ingatlan akkor azt fel kell becsöltetni, ehhez hivatalos ember kell.(Németországba élek a szomszédunknak most kellett felbecsültetni 7000€)

A szétosztáshoz minden vagyont össze kell szedni. Ha a temetést senki nem intézte töletek akkor lehet a város vagy a nagybácsi ügyvéde temetette el, és ök jogosan kérik ezt az összeget. Még Mo-n sem túl sok 3,3 M temetésre, kint meg valami nagyon puritán temetést csinálhattak neki belöle.


Ami legjobb lesz, hogy amit tényleg megörököltök azt kint öröklitek meg, és ha haza akarjátok hozni akkor abból adózni kell még Mo-n. Egyrészt nem egyenesági leszármazott így öröklési adót kell fizetni, és csak úgy behozni külfödlröl pénzt sem lehet, egy bizonyos összeg után megadóztatják.


Nem tudom hány éves vagy, de én ha meghalna külfödlön egy távoli családtagom, akitöl örököltem, akkor egyszerüen oda utaznék és minden jogi rész utánna néznék, eltemettetném, majd kijön, hogy lesz-e pénz.

2014. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az a baj már elég régen halt meg több éve! A pénz meg valami amit össze gyűjtött es életbiztosítás! Az ügyvéd is egy éve bszakszik az egésszel es semmire nem jutott csak mínusz van
2014. márc. 18. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kellett két kérdést írni erről.
2014. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 "Még Mo-n sem túl sok 3,3 M temetésre"


Te mi a rákba temetteted akkor szeretteidet? Aranykoporsóba? 5-600e-ből simán eltemetsz bárkit, csak nem az első, legdrágább vállalkozóhoz kell bekopogtatni. Tapasztalatból beszélek, három nagyszülőmet temettük 10 éven belül. Igen, nem volt fényűzés, de szerintem egy temetés nem a felvágásról és a magamutogatásról szól, hanem a megemlékezésről. Te ha eltapsolsz 3 milkát egy temetésre, hívj meg engem is, kíváncsi vagyok, hogy néz az ki.

2014. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!